چهارشنبه, 08 بهمن 1399 ساعت 01:56 ق ظ - 01(Jan) 27 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: انتخابات - - شناسه: 4860

مشاور فرهنگی رئیس جمهوری با بیان اینکه رئیس جمهوری با ارسال پیامک ایرانیان را به شرکت در انتخابات فرا خوانده است، گفت: این اقدام از ساعت 9 صبح چهارشنبه و با مشارکت همه اپراتورها انجام شده است.


به گزارش ایرنا، حسام الدین آشنا روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مسیر ارتباطی میان منتخب ملت و تک تک زنان و مردان ایرانی در مناسبت های ملی نظیر نوروز و در لحظات سرنوشت ساز مانند انتخابات مورد استفاده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: ایجاد صمیمیت و احساس بی واسطگی از ویژگی های مثبت این رابطه مستقیم است.
مشاور فرهنگی رئیس جمهوری همچنین درباره پیش بینی ها از حضور مردم در انتخابات اظهار داشت: آخرین نظر سنجی ایسپا حکایت از احتمال بالای مشارکت حدود 57 درصدی مردم تهران در انتخابات دارد.

مشروح این گفت و گو به شرح زیر است:

**در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند فضای انتخاباتی کشور هنوز سرد است و شور و شوق معمول در ایام انتخابات در سطح شهرها دیده نمی شود؛نظر شما چیست؟
++من چنین احساسی ندارم .البته پس از حوادث سال 88 حضور خیابانی در ایام انتخابات از رونق افتاده است. تجربه سال92 نیز نشان داد مردم ترجیح می دهند انتخاب خود را با رای دادن اعلام کنند نه با شعاردادن در خیابان و حضور در میتینگهای انتخاباتی. بهتر است در ایام پیش از برگزاری انتخابات به نظر سنجی های علمی توجه کنیم نه تحلیل های شخصی.

**نظرسنجی ها چه می گوید ؟
++نظر سنجی ها هم حکایت از یک میل عظیم برای مشارکت در انتخابات دارد.به عنوان مثال در آخرین نظر سنجی ایسپا که در تاریخ 3و4 اسفند انجام شده 39.6 درصد نمونه آماری در تهران اعلام کرده اند قطعا در انتخابات شرکت می کنند و 17.4 درصد گفته اند به احتمال زیاد در انتخابات شرکت می کنند . این حکایت از احتمال بالای مشارکت حدود 57 درصدی در تهران دارد؛ این مقدار ابراز تمایل به مشارکت در اتخابات خبرگان و مجلس در تهران آن هم چهار روز مانده به انتخابات خود یک رکورد است. البته در این گونه نظر سنجی ها تمایلات مردم به نامزدهای انتخاباتی نیز با دقت ارزیابی می شود.

**عملکرد صدا و سیما را در دعوت مردم به انتخابات چگونه ارزیابی می کنید؟
++دوستان ما در صدا و سیما علیرغم مشکلات بودجه ای برنامه های متعددی را برای ایام انتخابات تدارک دیده اند. این برنامه ها بیشتر با هدف بصیرت افزایی و مبارزه با احتمال بروز یک فتنه دیگر(مجلس ششم یا 88) در انتخابات پیش رو طراحی شده است.زیر نویس های شبکه خبر این روزها به جای اخبار فوری، تحلیل های انتخاباتی ارائه می کند و رهنمودهای سیاسی می دهد حتی کار را به جایی رسانده که به جای تشویق مردم به مشارکت فعال در انتخابات، رسما زیر نویس می کند و بهمراه با یک جریان سیاسی تند رو بی محابا اتهام می زند که گویا طرفداران دولت بدنبال مجلس ششم هستند.متاسفانه حضور پررنگ برخی افراد بازنشسته در شبکه خبر که خود را متولی اداره امور کشور می دانند و مدعی هستند می توانند روسای جمهور را با ویلچر روانه کنند بر نقش ملی صدا و سیما سایه افکنده است. به هر حال انتخابات تمام می شود ولی آثار اعمال ما باقی می ماند. اینکه این گونه برنامه ها علاوه بر آگاه سازی و اطلاع رسانی چه نقشی در حساس سازی و بسیج گری اجتماعی دارد هنوز قابل ارزیابی نیست.

**در مقابل این فعالیت ها دولت چه برنامه ای برای تشویق مردم دارد؟
++ وزرای دولت هر یک جداگانه به تشویق مردم به خصوص ذی نفعان و حوزه نفوذ خود پرداخته اند و برخی از آنها به صورت تصویری با مردم سخن گفته اند. رئیس جمهور محترم نیز راه ارتباط بی واسطه با تک تک مردم را برگزیده است. دکتر حسن روحانی از ساعت 9 بامداد امروز پنجم اسفند 94 پیامکی را خطاب به همه ایرانیان عزیز ارسال کرده و شخصا از تمام مردم برای مشارکت در انتخابات و تعیین سرنوشت خود دعوت به عمل آورده است. این مسیر ارتباطی میان منتخب ملت و تک تک زنان و مردان ایرانی در مناسبت های ملی نظیر نوروز و در لحظات سرنوشت ساز مانند انتخابات مورد استفاده قرار می گیرد. ایجاد صمیمیت و احساس بی واسطگی از ویژگی های مثبت این رابطه مستقیم است.

**این پیام چگونه به دست ملت می رسد؟
++این ارتباط جز با همراهی داوطلبانه همه اپراتورهای تلفن همراه قابل تصور نبوده است.همین جا لازم می دانیم از همه آنه که با درکی ملی نسبت به مسئولیت اجتماعی شرکت ها، این امکان ارتباطی را در اختیار اهداف و منافع عمومی قرار می دهند تشکر کنیم.
به زودی امکان فنی برای دو طرفه شدن این ارتباط فراهم خواهد شد و یک شماره اختصاصی به عنوان پل ارتباطی میان مردم و شخص رئیس جمهور فعال خواهد شد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان روز هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386