جمعه, 03 بهمن 1399 ساعت 07:14 ق ظ - 01(Jan) 22 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 تبليغات انتخاباتي در برخي از حوزه هاي انتخابيه آذربايجان شرقي به تقابل نصب پوستر بين دو داوطلب مجلس دهم تبديل شده است تا صرف هزينه در دور دوم انتخابات در ترازوي تشخيص مردم مورد قضاوت قرار گيرد.
تعدد پوسترهاي تبليغاتي گران قيمت در حوزه هايي با دو داوطلب انتخاباتي هر ذهني را بر سر دو راهي تبليغات انتخاباتي يا تقابل پرهزينه تبليغاتي قرار مي دهد.
رقابت و تبليغات محيطي در حوزه انتخابيه تبريز، اسكو و آذرشهر با هشت داوطلب مجلس دهم در دور دوم از انتخابات به دليل تعداد داوطلبان تا حدودي طبيعي بوده اما تبليغات محيطي در حوزه هاي شهرستاني اين استان با دو داوطلب كمي دور از انتظار است.
به گزارش ايرنا همزمان با نخستين روز از مهلت قانوني تبليغات بسياري از مردم حوزه هاي انتخابيه شبستر، 'مراغه و عجب‌شير'، سراب، 'اهر و هريس' و 'مرند و جلفا' در آذربايجان شرقي با تبليغات گسترده داوطلبان در معابر روبرو شدند.
اين در حالي است كه در اين حوزه هاي انتخابيه 10 داوطلب شناخته شده براي پنج كرسي در مجلس شوراي اسلامي رقابت مي كنند و مردم از صرف هزينه هاي هنگفت تبليغاتي و غير ضروري در اين حوزه ها گله مند هستند.
مردم اين حوزه هاي انتخابيه معتقدند : وقتي دو داوطلب در يك حوزه انتخابيه با جمعيت محدود رقابت مي كنندو دور نخست انتخابات را پشت سر گذاشته اند و مردم نيز به خوبي با آنان آشنا هستند ، لزومي براي تبليغات گسترده نيست.
يكي از شهروندان مرند گفت: از نخستين ساعت هاي بامداد امروز/پنج شنبه/ هر يك از دو داوطلب حوزه انتخابيه مرند و جلفا محل تعيين شده براي تبليغات را با عكس و نام خود پر كرده اند و اين تقابل همچنان ادامه دارد.
گلستان قربانپور با اشاره به تبليغات نامحسوس اين داوطلبان از زمان اتمام دور نخست انتخابات تاكنون افزود: بدون شك اين تبليغات گسترده جز صرف هزينه هاي هنگفت تاثير ديگري در نتيجه انتخاب داوطلبان ندارد.
شهروند مراغه اي هم معتقد است : مردم، هر دو داوطلب انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابيه مراغه و عجبشير را به خوبي مي شناسند و تقابل در نصب عكس به رقابت ناسالم اين داوطلبان تبديل شده است.
فريده نصيري افزود: زياده روي در صرف هزينه و تبليغات محيطي در انتخاب داوطلب اصلح، تاثيري در انتخاب مردم ندارد و اين خودنمايي دل بسياري از مردم تهيدست را به درد مي آورد.
شهروند حوزه انتخابيه اهر و هريس به توصيه هاي ديني در ارتباط با درخواست نعمت از خداوند براي يكديگر اشاره كرد و گفت: فرهنگ انتخابات بايد متحول شود تا هزينه هاي سرسام آور تبليغاتي در محل هاي مناسب صرف شود.
حسن عزتي افزود: دين، ما را از اسراف منع كرده است و قانونگذاران اين نظام بر اساس آموزه هاي ديني بايد به دور از اسراف باشند.
شهروند حوزه انتخابيه شبستر هم گفت: يكي از داوطلبان در نخستين روز از مهلت قانوني به نصب پوستر اقدام كرده ولي داوطلب ديگر هنوز پوستري در سطح شهر نصب نكرده است.
مهدي آخونديان افزود: مردم اين حوزه انتخابيه در دوره هاي گذشته هم اثبات كردند كه صرف هزينه و برخي ديگر از تخلف انتخاباتي به پيروزي در انتخابات منجر نمي شود.
شهروند حوزه انتخابيه سراب كه نخواست نامش برده شود، گفت: محل هاي الصاق پوستر دو داوطلب اين حوزه به صورت جداگانه از سوي شهرداري مشخص شده است اما در همين محل ها هم تعدد پوستر وجود دارد در حالي كه نيازي به اين كار نيست.
اين در حالي است كه رئيس ستاد انتخابات آذربايجان شرقي در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا متذكر شد: مردم به هزينه هاي انتخاباتي داوطلبان توجه كنند زيرا زياده روي در هزينه هاي تبليغاتي ممكن است داوطلب را وامدار و آنان را از مسير اصلي قانونگذاري منحرف كند.
سعيد شبستري افزود: كساني كه هزينه هاي هنگفتي صرف انتخابات مي كنند، نمي توانند دلسوز واقعي نظام و مردم باشند و مجبور خواهند بود تا منافع فردي را دنبال كنند.
وي با اشاره به اينكه مردم در انتخاب داوطلب اصلح بايد به قانون گرايي آنان در انتخابات نيز توجه كنند، گفت: اخلاق و شرع حكم مي كند كه داوطلبان در تبليغات انتخاباتي افراط نكرده و به سخنراني و ارايه برنامه بسنده كنند.
در نخستين روز از مهلت قانوني انتخابات برخي از داوطلبان حوزه هاي انتخابيه در آذربايجان شرقي به دليل تخطي از قانون و نصب غير قانوني بنر و پلاكارد مورد تذكر قرار گرفتند.
بيت‌اله عبدالهي و مهدي حسينيان در حوزه انتخابيه 'اهر و هريس'، مهدي دواتگري و محمدعلي حسين زاده در حوزه انتخابيه 'مراغه وعجبشير'، كريم شافعي و محمدحسن نژاد در حوزه انتخابيه 'مرند و جلفا'، معصومه آقاپور و علي عليلو در حوزه انتخابيه شبستر و يوسف داودي و مجيد نصيرپور در حوزه انتخابيه سراب نامزدهاي راه يافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دهم هستتند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386