دوشنبه, 01 بهمن 1397 ساعت 03:34 ب ظ - 01(Jan) 21 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 97: حمایت از کالای ایرانی

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

بحران خودروهای دیزلی آلمان هیچ نشانی از فروکش کردن نشان نمی دهد و البته یکی از اصلی ترین بازیگران این بحران نیز کمپانی فولکس واگن می باشد.

دادستان برانشویگ فولکس واگن را به خاطر رسوایی دیزل گیت با جریمه 1 میلیارد یورویی (1.17 میلیارد دلار) نقره داغ کرد. این جریمه سنگین شامل 5 میلیون یورو جریمه رسوایی دیزل گیت (حداکثر جریمه ممکن) و 995 میلیون یورو هزینه زیان هایی است که به اقتصاد وارد شده است.

بنا به گفته دادستانی، بخش توسعه قوای محرکه فولکس واگن از انجام وظایف خود تخطی کرده و این امر منجر به تبلیغ و فروش 10.7 میلیون دستگاه خودرویی شده است که پیشرانه های دیزلی آن ها دارای عملکرد نرم افزاری غیرمجاز بوده اند.

دادستانی می گوید این تقلب در پیشرانه های 288 EA فروخته شده در کانادا و آمریکا و همچنین پیشرانه های 189 EA سراسر جهان رخ داده است. همچنین گفته شده این فعالیت های غیرقانونی بین اواسط سال 2007 تا سال 2015 انجام شده است.

فولکس واگن در بیانیه ای کوتاه گفته که این جریمه را می پذیرد. این خودروساز همچنین قول عدم درخواست استیناف را داده است. فولکس واگن می گوید با پذیرش این جریمه سنگین به مسئولیت بحران خودروهای دیزلی اذعان کرده است. این خودروساز آلمانی می گوید نهایتاً این مشکلات نیز تمام خواهد شد.

فولکس خاطرنشان ساخته خاتمه ی ماجرای دیزل گیت تأثیر مثبت زیادی روی خود شرکت و زیرمجموعه های آن خواهد داشت. اگرچه این موضوع ویژه تقریباً حل شده اما بلومبرگ می گوید فولکس واگن هنوز هم با شکایات قانونی در 55 کشور دنیا روبرو بوده و البته از شر مقامات آلمانی نیز خلاص نشده است.

مقامات این کشور به دنبال فهمیدن این موضوع هستند که آیا سرمایه گذاران نیز از رسوایی دیزل گیت خبر داشتند یا خیر. زیرمجموعه های فولکس یعنی آئودی و پورشه نیز بازرسی شده اند و مدیرعامل آئودی راپرت استادلر نیز اخیراً بازجویی شده است.


نوشتن دیدگاه

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایران صدرنشین تولید علم نانو در میان کشورهای اسلامی

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: طبق آمار تولید مقالات علمی، با در نظر گرفتن تعداد دانشگاه‌هایی که هر کدام بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰ مقاله...

10 نکته جالب فضایی

در کائنات هنوز ناشناخته‌های زیادی وجود دارد، اما حتی چیزهایی که انسان‌ها تا امروز به آن‌ها پی برده‌اند، مملو از حقیقت‌های حیرت‌آور، باورنکردنی و حتی ترسناک هستند. در این مطلب...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1397 - 1386