پنج شنبه, 26 فروردين 1400 ساعت 01:07 ق ظ - 04(Apr) 15 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

رویترز نوشت: با وجود تلاش اوپک برای افزایش تولید اما تحریم‌های آمریکا علیه ایران، این تلاش را از مسیر خود خارج کرد و اوپک نفت کمتری در ماه آگوست تولید کرد؛ ضمن اینکه افزایش تولید حتی ظرفیت مازاد در دسترس را کاهش خواهد داد.

به گزارش آی نیوز به نقل از رویترز، به گفته نمایندگان اوپک در آستانه مذاکرات تولیدکنندگان انرژی در الجزایر، تولید نفت اوپک و هم‌پیمانانش در ماه آگوست به علت کاهش تولید نفت ایران کاهش یافت زیرا تحریم‌های آمریکا تلاش آنها برای افزایش تولید به سطح مورد توافق را از مسیر خود خارج کرد.

با توجه به تهدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای کاهش قیمت نفت، این تحولات فشار بیشتری بر اوپک برای افزایش تولید وارد می‌کنند.

یک منبع آگاه روز جمعه به رویترز گفت با تحریم ایران از سوی آمریکا که صادرات نفت این کشور را هدف قرار داده است، اوپک و هم‌پیمانانش در حال بررسی احتمال افزایش روزانه 500 هزار بشکه نفت هستند.

الیور جاکوب، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «اگر پیشنهاد افزایش تولید مطرح شود، مخالفت‌های بسیاری در بازار ایجاد می‌شود که این اقدام حتی ظرفیت مازاد در دسترس را کاهش خواهد داد.»

وی افزود: «عربستان اشتباه کرده که تلاش می‌کند تا کمبود نفت ایران را به صورت جایگزینی آنی جبران کند؛ اما بازار نفت به دنبال امنیت عرضه بیشتر است. در نتیجه، تقویت قیمت نفت اکنون رشد تقاضا برای نفت را در معرض ریسک قرار داده است.»

دو نماینده کمیته رصد اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها گفتند اعضای این کمیته که امروز در پایتخت الجزایر با یکدیگر دیدار می‌کنند، متوجه شده است که میزان تعهد تولیدکنندگان نفت به توافق کاهش تولید در ماه آگوست 129 درصد بوده است.

در مقایسه با 109 درصد ماه جولای، این بدان معناست که اوپک بیش از کاهش توافق شده کاهش تولید داشته است.

محمد بن حامد الرومحی، وزیر نفت عمان به خبرنگاران گفت تولیدکنندگان اوپکی و غیراوپکی بیش از میزان تعهدشان به توافق کاهش تولید پایبند بودند و تولیدشان را در ماه آگوست روزانه 600 هزار بشکه کاهش دادند./فارس

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386