چهارشنبه, 08 بهمن 1399 ساعت 03:05 ق ظ - 01(Jan) 27 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 

 

 

پس از انتشار پدیده «جهاد نکاح» در میان گروه تروریستی تکفیری «داعش» هم‌اکنون مصرف «قرص‌های روان‌گردان» و انواع مواد مخدر به پدیده‌ای فراگیر برای بیشتر بیدار نگه‌ داشتن جنگجویان در میدان‌های نبرد در این گروه تکفیری تبدیل شده است.

به جرأت می‌توان گفت، هم اکنون «انحراف و فساد اخلاقی» در کنار «مصرف مواد مخدر و قرص‌های روان‌گردان» دو اصل اساسی و مهم حاکم بر گروه تروریستی تکفیری «داعش» به شمار می‌آید.
گزارش‌هایی که جمعیت‌ها و سازمان‌های ذیربط انجام داده و مشاهدات خبرنگاران و اطلاعات ارائه شده از سوی منابع محلی و منابع نزدیک به داعش بر این امر تاکید می‌کند که این گروه تروریستی تکفیری در جذب عناصر خود بر فتواهایی تکیه می‌کند که از سوی مفتی‌های وهابی در خصوص باز بودن روابط جنسی در پوشش و توجیه «جهاد نکاح» صادر شده است و اگرچه در این بین پس از آشکار شدن بازتاب‌های فجیع و مخرب این نوع از جهاد همین مفتی‌ها فتوای خود را نقض کردند، اما این پدیده همچنان به عنوان پدیده‌ای رایج و غیر قابل کنترل در میان عناصر داعش بچشم می‌خورد.
اگرچه داعش به خوبی می‌داند که بدون چنین فتواهایی امکان جذب جوانان ساده لوح ممکن نیست و به این طریق این گروه تروریستی تکفیری تلاش می‌کند، با برآوردن نیازهای جنسی و تامین احتیاجات مالی، در لفافه دین و مذهب آنها را جذب خود کند.
روش‌های شست‌و شوی مغزی جوانان ساده لوح در داعش
«واگذاری 60 حوری بهشتی به مجاهدی که در راه خدا جهاد کند و به شهادت برسد ... اعطای جوایز و پاداش‌های جنسی (زنان) در قبال پیروزی‌ها و موفقیت‌هایی که در میدان نبرد بدست می‌آورند ... ساخته شدن قصری در بهشت برای مجاهدان داعشی ... ثواب بی‌شمار جهاد نکاح برای زنان و راهیابی آنها به بهشت ...» نمونه‌ای کوچک از راه‌های شستشوی مغزی جوانان ساده لوح کشورهای دیگر توسط داعش برای ترغیب و تشویق آنها جهت پیوستن به این گروه است.
اما تازگی پدیده خطرناک دیگری در این گروه رایج شده و اشاعه پیدا کرده که در مصرف «مواد مخدر» و «قرص‌های روان‌گردان» به ویژه قرص «کپتاگون» نمود پیدا می‌کند، به گونه‌ای که تاکنون میلیون‌ها عدد از این قرص‌ها طی تلاش برای قاچاق و رساندن آنها بدست گروه‌های وابسته به داعش کشف و ضبط شده است.
گزارش‌های ارائه شده تاکید می‌کنند که لبنان در راس کشورهایی است که در مرزهای آن و گذرگاه‌های غیر قانونی این کشور به سوریه، روزانه تعداد زیادی از این نوع قرص‌ها قاچاق و به اراضی سوریه وارد می‌شود.
این درحالی است که گزارش‌های دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی لبنان نیز تاکید می‌کنند، طی سال 2013 میلادی نیروهای امنیتی این کشور یک آزمایشگاه تولید این نوع از قرص‌ها را کشف کرده‌اند که مسئول آن اعتراف کرده است، قرص‌های تولید شده به سوریه صادر می‌شود.
دیگر گزارش‌های دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی لبنان نیز از کشف و ضبط صدها نوع از این قرص‌ها در فرودگاه بین المللی بیروت خبر می‌دهد.
اما این تنها گزارش‌های لبنانی نیست که از قاچاق و مصرف قرص‌های روان گردان در میان عناصر داعش خبر می‌دهند، بلکه ارتش و نیروهای مسلح عراق و همچنین سوریه نیز بارها در بازرسی از مواضع و مقرهای این گروه تروریستی تکفیری در مناطق آزاد شده به چنین قرص‌هایی دست یافته‌اند که بیانگر گسترش و اشاعه مصرف این نوع از قرص‌ها در میان عناصر تروریستی داعش است.
در این میان دو کشور اردن و ترکیه نیز با بیان مشاهده قاچاق اینگونه قرص‌ها اعلام کرده‌اند که نظارت‌های خود بر مرزها جهت مقابله با قاچاق مواد مخدر و قرص‌های روان‌گردان به داخل سوریه را افزایش می‌دهند.
قرص کپتاگون حاوی ماده مخدری به نام « فن اتیلین» است که گفته شده، مصرف آن در میان عناصر تکفیری داعش به اپیدمی تبدیل شده است و مصرف آنها توسط فرد برای ساعت‌ها باعث بی‌خوابی و افزایش هوشیاری و انرژی و کاهش رخوت و بی‌حالی می‌شود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386