یکشنبه, 05 بهمن 1399 ساعت 05:22 ق ظ - 01(Jan) 24 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

تارنمای یک روزنامه فرانسوی نوشت: 'فرانسوآ اولاند' رییس جمهوری فرانسه بر نقش تهران در استقرار صلح در خاورمیانه تاکید کرد.


به گزارش تارنمای فرانسوی 'اوئست- فرانس'، اولاند طی گفتگویی مطبوعاتی در کاخ ریاست جمهوری فرانسه با تاکید بر نقش ایران در استقرار صلح در خاورمیانه گفت: از 'حسن روحانی' رییس جمهوری ایران انتظار داریم ثابت کند که اکنون ایران می تواند حل و فصل بحران های وخیم منطقه به ویژه مساله سوریه را تسهیل کند.
به گفته اولاند، 'ایران باید کشوری باشد که برای مسائلی چون مساله لبنان، سوریه، یمن و بحرین راه حل هایی یافته و ایجاد کند'.
وی همچنین با اشاره به انتقاداتی که در ایران به سفر 'لوران فابیوس' وزیر امور خارجه فرانسه به تهران به دلیل موضع سرسختانه وی در جریان مذاکرات هسته ای مطرح می شود، اعلام کرد: شیوه میزبانی از فابیوس برآورد ما از رفتار ایران در قبال فرانسه خواهد بود.
بر پایه این گزارش، شورای امنیت سازمان ملل متحد، توافق هسته ای صورت گرفته میان ایران و گروه 1+5 را تصویب کرده و دورنمای لغو تحریم ها نظر شرکت های غربی را به سمت بازار ایرانی جلب کرده است.
این درحالی است که برخی موضع سرسختانه فابیوس را در جریان مذاکرات، اقدامی به ضرر شرکت های فرانسوی در مسیر بازگشت به ایران تلقی می کنند.
این روزنامه نوشت: ایران با 80 میلیون جمعیت، بازاری جذاب برای شرکت های بزرگ فرانسوی از جمله خودروسازانی چون 'پ اس آ پژو سیتروئن' و 'رنو' و نیز فعالان بخش انرژی همچون شرکت 'توتال' محسوب می شود.
بر پایه گزارش منتشر شده از سوی مجلس سنای فرانسه، در جریان اعمال تحریم های بین المللی علیه ایران حجم تبادلات تجاری ایران و فرانسه از سال 2004 تا 2013 میلادی به یک هشتم کاهش یافت. ارزش این مبادلات در سال 2013 میلادی، 500 میلیون یورو برآورد می شود.
در همین راستا، لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه که قرار است این هفته در صدر هیاتی سیاسی- اقتصادی به ایران سفر کند در یادداشتی اختصاصی در روزنامه ایران ضمن تاکید بر فرهنگ و تاریخ کهن ایران بر همکاری های مشترک دو کشور تاکید کرد.
در یادداشت شخصی فابیوس روز سه شنبه با تیتر « اقدام مشترک برای یک جهان امن تر» منتشر شده آمده است:«پس از چند سال مذاکره دشوار اما سازنده بزودی به دعوت همتایم محمد جواد ظریف به تهران می روم و از این سفر خوشحال هستم.'
وزیر امور خارجه فرانسه در یادداشت خود افزوده است: 'فرانسویان همیشه مجذوب ایران و بویژه میراث این فرهنگ کهن و سهم این کشور در تاریخ علم و اندیشه بوده اند. دانشجویان ایرانی نیز برای ما شگفتی آفرین اند؛ آنها چهره ایران در دانشگاه های فرانسه اند و خوش می درخشند. امروز شرایط برای بهبود و ارتقای سطح تبادلات دو کشور مهیا شده است.'
فابیوس تاکید کرده است:' توافق هسته ای مهم 14 ژوئیه یک چرخش است. برای آنکه این چرخش موفق باشد ضروری است هر یک از طرف ها تعهداتی را که پذیرفته طبق تقویم مورد توافق اجرا کند. فقط به این شرط است که تلاش هایی که همه طرفین به کار بسته اند اعتماد را ممکن خواهند کرد.'

منبع:ایرنا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386