جمعه, 03 بهمن 1399 ساعت 07:37 ق ظ - 01(Jan) 22 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

وزیر خارجه ایتالیا به همراه وزیر اقتصاد این کشور هفته آینده به تهران سفر می‌کنند.

به گزارش ایسنا، پائولو جنتیلونی وزیر امور خارجه ایتالیا به همراه فدریکا گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی اواسط هفته آینده ( سه شنبه ) به مدت دو روز به تهران سفر خواهند کرد.
قرار است در این سفر این دو مقام عالیرتبه ایتالیایی که در صدر هیأتی بلندپایه به تهران خواهند آمد با مسئولان سیاسی و اقتصادی کشورمان دیدار و گفت‌و گو کنند.
پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا اخیرا در گفت‌وگو با روزنامه 'کوریره دلاسرا' اظهار داشت: توافق با ایران مثبت است.
وی با تاکید بر پتانسیل اقتصادی ناشی از توافق برای شرکتهای ایتالیایی افزود: ایران یک کشور بزرگ با بازاری بزرگ و جامعه ای در حال باز شدن، نه تا چند سال دیگر بلکه تا چند ماه دیگر و پس از لغو تحریمها است و این کشور برای شرکتهای ما فرصتی از دست ندادنی است. برای ایران، پیام این است که ایتالیا از دهه ها قبل شریک قابل اعتماد و استوار است.
او همچنین روز گذشته در یک نشست خبری گفت : ایتالیا تمام تلاش خود را برای اجرای توافق هسته ای ایران انجام می دهد.
وزیر خارجه ایتالیا در این نشست با قدردانی از فدریکا موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به خاطر نقشی که در مذاکرات هسته ای داشت، افزود: توافق هسته ای تاثیرات مثبتی برای ایران و برای همه ما به دنبال خواهد داشت و کمکی که موگرینی در این مذاکرات کرد، افتخاری برای ایتالیا و اتحادیه اروپا محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، عصر امروز نیز فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران با محمدجواد ظریف دیدار خواهد داشت و لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه نیز فردا برای سفری یکروزه به تهران خواهد آمد.
هفته گذشته نیز یک هیأت اقتصادی به ریاست معاون صدراعظم آلمان به تهران آمد و در جریان این سفر با تعدادی از مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.
بعد از توافق وین شاهد افزایش تمایل کشورهای اروپایی جهت سفر به ایران و گسترش تعاملات سیاسی و اقتصادی خود با کشورمان هستیم که این نشانه ظرفیت ایران و نیاز غرب به تهران می‌باشد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386