سه شنبه, 30 دی 1399 ساعت 10:02 ب ظ - 01(Jan) 19 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

یک موسسه پژوهشی آمریکایی در گزارشی مدعی شده است که کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام پرتاب یک موشک دوربرد است که به زعم این موسسه، می تواند یک آزمایش اتمی باشد.


به گزارش ایرنا، ادعای موسسه مطالعاتی کره - آمریکا در دانشگاه جان هاپکینز» بر اساس تصاویر دریافتی از ماهواره است که نشان می دهد، پیونگ یانگ فرایند ارتقای مکان اصلی پرتاب ماهواره خود را تکمیل کرده است.
این گزارش همچنین خاطرنشان کرده که شواهد موجود، گمانه زنی ها درباره شلیک یک موشک دوربرد همزمان با برگزاری هفتادمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کارگران این کشور در دهم ماه اکتبر سال جاری میلادی (مهر - آبان) در کره شمالی را بیشتر کرده است.
کره شمالی بارها اعلام کرده که ارتقای توانایی های موشکی این کشور صلح آمیز و در راستای برنامه های فضایی صورت می گیرد و هیچ مانعی نیز نمی تواند این کشور را در مسیری که در پیش گرفته منصرف سازد.
دیدگاه کره شمالی در این خصوص مورد تایید آمریکا و متحدانش نیست و آنان تلاش های پیونگ یانگ در زمینه ارتقای توانایی های موشکی را آزمایش فناوری موشکی بالستیک قلمداد می کنند.
موسسه مطالعاتی «جان هاپکینز» همچنین در گزارش خود اعلام کرده که بررسی تصاویر ماهواره ای دریافت شده نشان می دهد که ساخت و سازی که در بهار سال 2015 در مرکز پرتاب «سوهائه» در این کشور آغاز شده به پایان رسیده که این پایان کار، معانی مختلف دارد.
پژوهشگران این موسسه افزایش ارتفاع برج پرتاب موشک از 37 متر به 52 متر را دلیل محکمی برای تلاش های کره شمالی جهت انجام آزمایش جدید قلمداد می کنند.
آنان می گویند که با این افزایش ارتفاع، سکوی مورد نظر تحمل موشک های بزرگتر از آنچه که در سال 2012 پرتاب شد را دارد.
کره شمالی در آذر ماه سال 92 ماهواره ای را با یک فروند راکت حامل به نام «اونها - 3» به سوی مدار زمین پرتاب کرد.این کشور هشت ماه قبل از این پرتاب (اردیبهشت ماه سال 92) نیز یک موشک ماهواره بر سه مرحله ای را آزمایش کرد اما این راکت بلافاصله بعد از پرتاب منفجر شد.
پس از این آزمایش فضایی، آمریکا با ایجاد موج تبلیغاتی و طرح این ادعا که اقدام کره شمالی برای آزمایش موشک دوربرد بوده قطعنامه ای علیه پیونگ یانگ در شورای امنیت به تصویب رساند.
کره شمالی براساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل از هر گونه پرتاب با استفاده از فناوری موشک های بالستیک منع شده اما منعی برای انجام آزمایش موشک های کوتاه برد برای این کشور وجود ندارد.
پیونگ یانگ در سال 2005 میلادی خود را به عنوان یک قدرت هسته ای معرفی کرد و سال 2006 نخستین آزمایش هسته ای خود را انجام داد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386