دوشنبه, 06 بهمن 1399 ساعت 11:58 ب ظ - 01(Jan) 25 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 یک نشریه ژاپنی روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که توکیو خود را برای لغو تحریم ها علیه ایران آماده می کند.

 

به گزارش ایرنا، روزنامه ژاپن تایمز به نقل از یک منبع آگاه در ژاپن نوشت: ژاپن با ابراز خرسندی از توافق حاصل شده میان ایران و شش قدرت بزرگ دنیا، از هم اکنون خود را برای لغو تحریم های ایران در جریان اجرای توافق هسته ای وین آماده می کند.
این نشریه یادآور شد که دولت توکیو، آماده است تا بر اساس پیشرفت هایی که در جریان اجرای توافق هسته ای حاصل می شود تحریم ها علیه ایران را لغو نماید.
ژاپن تایمز خاطرنشان می کند: ایران یک منبع مهم تامین انرژی برای ژاپن است و شرکت های ژاپنی می خواهند در طرح های ذی ربط انرژی در ایران فعال شوند .
این گزارش به نقل از منبع آگاه می افزاید: ژاپن در نظر دارد در زمینه بازرسی ها و اجرای مناسب آن بر اساس توافق هسته ای با آژانس همکاری کند.
نشریه ژاپنی تاکید کرد که چنانچه همه موارد به خوبی پیشرفت کند و ایران هم به تعهداتش عمل نماید ژاپن تحریم هایش را لغو می کند و یقین دارد کشورهای دیگر هم همین گونه خواهند کرد.
ژاپن در سال 2007 میلادی تحریم هایی را علیه ایران در نظر گرفت و در سال 2010 میلادی در زمینه سرمایه گذاری در بخش نفت ایران محدودیت های بیشتری اعمال کرد.
ژاپن اعلام کرده است که به محض برطرف شدن محدودیت ها در میدان نفتی آزادگان که پیشتر در سال 2010 میلادی، فعالیت «اینپکس» شرکت دولتی ژاپن از آن خارج شده بود ، از سر گرفته می شود.
این گزارش تصریح کرد از آنجا که ایران قرارداد خود با چین را در این ارتباط لغو کرده است و به فن آوری و سرمایه گذاری ژاپن علاقه مند است احتمالا دو کشور در این عرصه وارد همکاری گسترده ای خواهند شد.
بسیاری از شرکت های ژاپنی پس از توافق هسته ای وین برای حضور در بازار ایران و اجرای طرح های زیربنایی بخصوص در بخش نفت و گاز و سرمایه گذاری در این عرصه ها ابراز تمایل کرده اند.
منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386