جمعه, 08 اسفند 1399 ساعت 10:22 ب ظ - 02(Feb) 26 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه برخی از جمهوریخوهان سعی دارند نتایج 2 سال تلاش دیپلماتیک برای رسیدن به توافق با ایران را به سطل زباله بریزند تاکید کرد که هرگونه شکستی در این توافقنامه به انزوای آمریکا در جهان منجر خواهد شد.به گزارش ایرنا، «جاش ارنست» در نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه با بیان اینکه اوباما از ابتدای ورود به کاخ سفید حل مساله هسته ای ایران را در صدر برنامه های خود قرار داده بود، افزود: جمهوریخواهان خیال دارند حاصل 2 سال تلاش برای رسیدن به این توافق را به سطل زباله بریزند.

سخنگوی اوباما، جمهوریخواهان کنگره آمریکا را متهم ساخت در شرایطی که این کشور با مسائل و تصمیم گیری های مهمی روبروست و این موضوعات از حساسیت زمانی نیز برخوردارند، آنها تصمیم گرفته اند تعطیلات تابستانی خود را شروع کنند.

وی هشدار داد که این تصمیم علاوه بر خسارت های اقتصادی دیگر، ممکن است دولت آمریکا را به فاصله 2 سال، بار دیگر با خطر تعطیلی و ورشکستگی روبرو کند.

ارنست در ادامه موضوع توافق هسته ای با ایران و بررسی متن این توافقنامه در کنگره آمریکا را از دیگر مسائلی بیان کرد که رسیدگی و تصمیم گیری در مورد آن از حساسیت زمانی برخودارست.

وی افزود: اعضای کنگره ابتدا گفته بودند برای بررسی متن توافقنامه به 30 روز مهلت نیاز دارند و ناگهان فقط برای آن که بتوانند از تعطیلات تابستانی خود لذت ببرند این مهلت را به 60 روزافزایش دادند.

سخنگوی اوباما با بیان اینکه واکنش جمهوریخواهان درمورد این توافقنامه از قبل قابل پیش بینی بود، افزود: بسیاری از جمهوریخواهان حتی پیش از به پایان رسیدن مذاکرات، هرگونه توافقی با ایران را یک توافق بد می دانستند.

وی به عنوان نمونه به واکنش رهبران جمهوریخواه مجلس و سنای آمریکا اشاره کرد که حتی 2 روز پیش از امضای توافقنامه وین، در شبکه های تلویزونی این کشور توافق هسته ای را یک توافق بد توصیف کرده و با آن مخالفت کرده بودند.

ارنست با بیان اینکه در این مرحله مسئولان دولت سعی خواهند کرد تا حتی الامکان اطلاعات ضروری در مورد این توافقنامه را در اختیار اعضای کنگره بگذارند، تصریح کرد که کاخ سفید با توجه به موضع از پیش مشخص شده برخی از جمهوریخواهان، حاضر نخواهد شد وقت زیادی را برای متقاعد کردن آنها صرف کند و ترجیح می دهد این زمان را صرف توضیح به آن دسته از قانونگذارانی کند که تمایل خود به برخورد مسئولانه با این توافقنامه را نشان داده اند.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه با یادآوری اینکه تاکنون 86 کشور جهان با صدور بیانیه هایی حمایت خود را از این توافقنامه اعلام کرده اند، به صراحت گفت که هرگونه شکستی در این توافقنامه به انزوای آمریکا در جهان منجر خواهد شد.

به گفته وی، بسیاری از کشورها زمانی که آمریکا تصمیم به اعمال تحریم هایی علیه ایران گرفت نسبت به این تصمیم ابراز ناخرسندی کرده بودند... اما اکنون به دلیل اینکه کنگره آمریکا با این توافقنامه مخالف است، حاضر به همراهی با آمریکا و قبول تحریم های تازه نخواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: «از نظر گردانندگان کاخ سفید، در غیاب چنین توافقی امکان برخورد نظامی با ایران افزایش می باید... اوباما بارها به اعضای کنگره این کشور گفته است در صورتی که خواهان شروع یک جنگ دیگر نیستند باید از این توافق حمایت کنند.»

سخنگوی اوباما در نهایت گفت که کنگره آمریکا 2 راه بیشتر پیش رو ندارد، یا اینکه از رویکرد رئیس جمهوری آمریکا و این توافقنامه حمایت کنند و یا بدون داشتن طرح و چاره مشخصی در ذهن، آمریکا را به سمت انزوا در مقابل جامعه بین المللی وهمراهی با اسرائیل سوق دهند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386