یکشنبه, 10 اسفند 1399 ساعت 06:22 ق ظ - 02(Feb) 28 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

وزیر خارجه آمریکا امروز پنج شنبه تاکید کرد که هفتادمین سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیمای ژاپن توسط آمریکا بر اهمیت لزوم دستیابی به توافق بر سر برنامه هسته ای ایران، تاکید می کند.

 

 


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که مراسم های مختلفی برای یادآوری نخستین بمباران اتمی جهان در شهر هیروشیمای ژاپن برگزار شده است، جان کری وزیر خارجه آمریکا در سخنانی تصریح کرد که سالگرد بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکا، لزوم دستیابی به توافق هسته ای ایران را نشان می دهد.
کازومی ماتسوی شهردار هیروشیما نیز در سخنانی خواستار نابودی همه سلاح های اتمی در جهان شد و از جامعه بین المللی خواست تا سامانه های امنیتی ایجاد کند که متکی به استفاده از نیروی نظامی نباشد.
جان کری در آغاز نشست با فومیو کیشیدا وزیر خارجه ژاپن در حاشیه یک نشست منطقه ای در مالزی، در پاسخ به سئوالی در خصوص اهمیت سالگرد بمباران اتمی هیروشیما تاکید کرد: این مساله غیر ممکن است که درباره این حادثه فکر نکنیم. من مراسم گرامیداشت را مشاهده کردم. نیازی به گفتن این مساله نیست که این مراسم یک یادآوری بسیار بسیار نیرومند از این مساله است که نه تنها تاثیر جنگ بر مردم و کشورها تا امروز ادامه داشته بلکه این مراسم بر اهمیت توافقی که با ایران حاصل شده تاکید دارد، توافقی که موجب کاهش احتمال تولید سلاح های اتمی بیشتر می شود.
وی همچنین بر لزوم اهمیت همکاری آمریکا با سایر کشورها به خصوص روسیه برای کاهش سلاح های اتمی موجود تاکید کرده است.
بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکا موجب مرگ بیش از 140 هزار نفر تا پایان سال 1945 میلادی شد. در بمباران اتمی شهر ناکازاکی نیز که روز 9 اوت 1945 میلادی اتفاق افتاد، حداقل 40 هزار نفر جان باختند.
ایران و قدرت های جهانی 23 تیرماه برجام هسته ای را امضا کرده اند و در صورت اجرای نهایی این توافق، تحریم های بین المللی علیه تهران در ازای محدود شدن بخشی از فعالیت های هسته ای، لغو خواهد شد.کنگره آمریکا تا 17 سپتامبر مهلت خواهد داشت تا برجام هسته ای را مورد بازنگری قرار داده و در خصوص آن رای گیری کند.

منبع:تسنیم

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386