جمعه, 27 دی 1398 ساعت 04:10 ب ظ - 01(Jan) 17 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

وزارت امور خارجه ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد رئیس جمهور ایران دعوت سفر به رم را پذیرفت.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد حسن روحانی، رئیس جمهور ایران دعوت سفر به رم را پذیرفت تا اولین سفر وی به یک کشورعضو اتحادیه اروپا در تلاش برای اصلاح روابط دیپلماتیک و اقتصادی با غرب باشد.
سخنگوی رسمی پائولو جنتیلونی ، وزیر امور خارجه ایتالیا با اعلام این خبر افزود متیو رنتسی، نخست وزیر این کشور از روحانی دعوت کرد تا در هفته های آینده به ایتالیا سفر کند.
جنتیلونی روز چهارشنبه در تازه ترین سفر مسئولان بلندپایه اتحادیه اروپا به تهران سفر کرد.
براساس گزارش رویترز، ایران که یک تولید کننده بزرگ نفت است در آستانه خروج از تحریمهای شدید اتحادیه اروپا قرار گرفته است.
سخنگوی وزارت خارجه ایتالیا افزود جنتیلونی در تهران به خبرنگاران گفت :" روحانی این دعوت را پذیرفته است و زمان آن را به ما اطلاع خواهد داد."
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز به نقل از جنتیلونی افزود: "در کنار همکاری سیاسی، دو کشور می توانند در زمینه های تجاری و اقتصادی نیز همکاری کنند."
سخنگوی جنتیلونی این اظهارات را تایید کرد.
شماری از وزیران اروپایی از زمان امضای توافق هسته ای بین ایران و قدرتهای جهانی در ماه گذشته، به تهران سفر کرده اند و امیدوارند از گشایش درهای این کشور دارای اقتصاد بزرگ که جمعیت آن به حدود 80 میلیون نفر می رسد استفاده کنند.
بیشتر جمعیت ایران را جوانان تحصیلکرده تشکیل می دهد و این کشور از ذخایر عظیم انرژی نیز برخوردار است.
این توافق هسته ای لغو تحریمهای بین المللی بر ضد ایران را در چند ماه آینده به دنبال خواهد داشت.
این تحریمها موجب شده است سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در ایران متوقف شود.
ایتالیا که در مذاکرات هسته ای حضور نداشت پیش از دستیابی به توافق بین ایران و قدرتهای بزرگ ، تلاشی را در جهت پیشبرد روابط بهتر با ایران آغاز کرده است و جنتیلونی مارس (اسفند-فروردین) گذشته به تهران سفر کرد.
گروه نفت و گاز "انی" ایتالیا اعلام کرد در صورت لغو تحریم ها و کسب شرایط مناسب برای قرارداد، بازگشت به سرمایه گذاری در ایران را بررسی خواهد کرد.
بانک سرمایه گذاری "مدیو بانکا"ی ایتالیا نیز روز سه شنبه اعلام کرد در کنار وزیر توسعه ایتالیا و آژانس اعتباری صادرات (اس ای سی ای) یادداشت تفاهمی را با وزارت اقتصاد ایران و بانک مرکزی این کشور امضا کرده است.
لوران فابیوس، وزیرامورخارجه فرانسه که روشی افراطی را در مذاکرات هسته ای در پیش گرفته بود نیز هفته گذشته از روحانی دعوت کرد نوامبر(آبان-آذز) آینده به پاریس سفر کند.
این اولین سفر رئیس جمهور ایران به فرانسه از سال 1999 (1378) تاکنون خواهد بود.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386