سه شنبه, 30 دی 1399 ساعت 03:13 ب ظ - 01(Jan) 19 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

ماهاتیر محمد، معمار مالزی نوین و نخست وزیر اسبق این کشور که اکنون خواستار برکناری دولت «نجیب تون رزاق» نخست وزیر مالزی به اتهام فساد مالی است، برنده جایزه سالانه مرکز سوکارنو اندونزی برای دفاع از حقوق بشر شد.


به گزارش ایرنا، «ستاره سوکارنو» سال 2015 بنیاد آموزش و پرورش سوکارنو شب گذشته به ماهاتیر محمد 90 ساله برای تلاش به منظور دفاع از حقوق بشر اهدا شد.
وی در آیین دریافت این جایزه، گفت که این جایزه بسیار معنی دار است و یادگاری است که به روح سوکارنو مرتبط می شود.
«فیدل کاسترو» رئیس جمهور سابق کوبا، هوگو چاوز رئیس جمهور سابق ونزوئلا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای تلاش در جهت عدالت، آزادی، انسانیت و دموکراسی و به عنوان قهرمان مبارزه با استعمارنو و امپریالیسم پیش از این جایزه سوکارنو را دریافت کرده اند.
ماهاتیر که از سال 1981 تا 2003 نخست وزیر مالزی بود شب گذشته در این مراسم در جاکارتا پایتخت اندونزی، گفت: 'احمد سوکارنو' نخستین رئیس جمهور اندونزی شخصیتی بزرگ است که استقلال را برای ملت اندونزی با گروه های قومی متشکل از 17 هزار جزیره به ارمغان آورد.
به گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، وی تلاش سوکارنو برای اندیشه امروزی اندونزی و جهان امروز را ستود و گفت: کنفرانس آسیا- آفریقا و جنبش عدم تعهد که از تفکرات سوکارنو بود نیز نتایج قابل توجهی به همراه دارد.
ماهاتیر در این نشست همچنین در مورد برابری ملت ها و مقابله با امپریالیسم و استعمار سخن گفت.
جایزه سالانه سوکارنو به طور سنتی برای قدردانی از کمک به توسعه صلح در جهان اهدا می شود و پیش از این مشاهیری مانند «آنگ سان سوچی» رهبر مخالفان میانمار و برنده جایزه صلح نوبل، «مهاتما گاندی» از هند و «کیم جونگ ایل» رهبر پیشین کره شمالی نیز به عنوان قهرمان استقلال و صلح این جایزه را دریافت کرده اند.
«احمد سوکارنو» نخستین رییس جمهور و بانی استقلال اندونزی بود که در سال 1960 توسط «محمد سوهارتو» دومین رئیس جمهور اندونزی در یک کودتا از قدرت برکنار شد. سوهاتو پس از کودتا به مدت 33 سال زمام امور پرجمعیت ترین کشور اسلامی را در دست گرفت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386