شنبه, 09 اسفند 1399 ساعت 03:32 ب ظ - 02(Feb) 27 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

ایران و روسیه مانور مشترک دریایی در دریای خزر برگزار می کنند.


به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از سایت اینترنتی اینترپریتر، مسکو که با شلیک موشک های کروز از پایگاههای خود در دریای خزر کشورهای ساحل این دریا را تقریباً نادیده گرفته است، حالا نیز قصد دارد با ایران مانور مشترک دریایی برگزار کند که این نیز ظاهراً بدون اطلاع آذربایجان ، قزاقستان یا ترکمنستان است.
احمدرضا باقری یکی از فرماندهان نیروی دریایی ایران گفت که سه کشتی ایرانی راهی بندر آستاراخان روسیه شده اند. این کشتی ها شامل ناوشکن دماوند و دو موشک انداز جوشن و پیکان هستند.
در دوره شوروی سابق، ایران و جماهیر شوروی دریای خزر را بین خود تقسیم کرده بودند اما بعد از آن دوره، مذاکرات برای مرزبندی این دریا میان پنج کشور ساحلی بی نتیجه بوده است.
مسکو در دو هفته گذشته طوری رفتار کرده است که می خواهد به طور یکجانبه از این دریا استفاده کند. کشورهای ساحلی از این حرکت مسکو به خشم آمده اند اما پیامدهای بیشتری در سطح منطقه ای و بین المللی وجود دارد.
آذربایجان و ترکمنستان تمایل دارند که خطوط لوله زیر دریا بسازند و آمریکا و اتحادیه اروپا نیز از آنها حمایت می کنند.
سایت اینتر پریتر نوشته است: قزاقستان نیز حضور بازرگانی و کشتی رانی خود را در خزر افزایش داده است. اما مسکو با اقدامات اخیر خود نشان داد که در مختل کردن کار این کشورها بسیار توانمند است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386