پنج شنبه, 09 بهمن 1399 ساعت 06:24 ب ظ - 01(Jan) 28 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: بین المللی - - شناسه: 5105

«متئو رنتزي» نخست وزير ايتاليا با دستور كار گسترش و ارتقاي روابط دوجانبه در دوران پسا تحريم در صدر يك هيات 250 نفري سياسي و اقتصادي صبح سه شنبه با استقبال «محمدرضا نعمت زاده» وزير صنعت، معدن و تجارت وارد تهران شد.


به گزارش ایرنا، ديدار با دكتر حسن روحاني رئيس جمهوري اسلامي و ديگر مقام هاي بلندپايه ايران، توسعه همكاري هاي اقتصادي و تجاري دو كشور در دوران پسا تحريم و حضور فعال شركت ها و سرمايه گذاران ايتاليايي در ايران از اهداف سفر رنتزي بيان شده است.
وزير آموزش و پرورش و دانشگاه ها، برخي معاونان وزارتخانه ها، روساي موسسه بيمه ضمانت صادرات «ساچه»، شركت نفت «اني» و اتحاديه صنايع «كنفيندوستريا»، موسسه تجارت خارجي «ايچه» ، نمايندگان شركت هاي كوچك و متوسط، صاحبان صنايع و مديران ارشد بانك هاي بزرگ ايتاليا نخست وزير اين كشور را در سفر به تهران همراهي مي كنند.
نخست وزير ايتاليا كه همواره بر اراده رم براي توسعه روابط با ايران در تمامي زمينه ها و جبران سهم از دست رفته اين كشور در دوران تحريم هاي غربي تاكيد مي كند، در جريان سفر روحاني در ماه ژانويه گذشته به ايتاليا اظهار كرد: ايتاليا قصد دارد گام هاي جديد و بلندي در تحكيم روابط دوستانه با ايران بردارد و در اين راستا احياي جاده ابريشم مي تواند سرآغازي در روابط جديد دو كشور باشد.
ايتاليا در پي توافق هسته اي ميان ايران و قدرت هاي جهاني در تكاپو براي تبديل شدن به نخستين شريك تجاري ايران در اروپا است و سفر وزيران امورخارجه، امور زيربنايي، توسعه اقتصادي و كشاورزي به ايران حاكي از تلاش رم براي بازسازي روابط با تهران است.
تبادل هيات هاي دولتي و تجاري ميان دو كشور نيز در سال 1394 افزايش چشمگيري داشت. آغاز فرآيند برداشته شدن تحريم هاي بين المللي عليه ايران در نتيجه مذاكرات هسته اي و توافق نهايي، صاحبان صنايع در ايتاليا را اميدوار كرده است تا به جايگاه پيشين خود به عنوان نخستين شريك تجاري ايران در اروپا بازگشته و آلمان را پشت سر بگذارند.
ايتاليا درصدد است به حجم مبادلات تجاري با ايران در سال 2010 ميلادي يعني هفت ميليارد يورو بازگردد و خسارت ها و ضررهاي سال هاي اخير ناشي از تحريم ها را به سرعت جبران كند.
در پي سفر دكتر روحاني به رم توافق هاي متعددي به ارزش 17 ميليارد يورو به امضا رسيد و نخست وزير ايتاليا هم در جريان اين ديدار با تاكيد بر اينكه در ايران فرصت هاي زيادي براي شركت هاي كوچك و متوسط ايتاليايي وجود دارد اظهار كرد: اين تنها آغاز راه است و بخش هاي زيادي از انرژي تا بهداشت وجود دارد كه دو كشور مي توانند در آن فعاليت بيشتر انجام بدهند.
ايتاليا نخستين كشور اروپايي بود كه از اهميت انتخاب روحاني در انتخابات رياست جمهوري استقبال كرد و «لاپو پيسلتي» معاون وزير امورخارجه وقت را به عنوان نماينده خود به تهران فرستاد.
بر اساس گزارش موسسه آماري «يوروستات» مبادلات تجاري ايتاليا با جمهوري اسلامي در سال 2014 ميلادي از مرز يك ميليارد يورو گذشته است و اين كشور پس از آلمان دومين شريك تجاري ايران در اتحاديه اروپا به شمار مي رود.
منبع: ایرنا


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386