پنج شنبه, 26 فروردين 1400 ساعت 12:09 ق ظ - 04(Apr) 15 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 ژاپن با انتقاد شدید از آزمایش موشکی امروز چهارشنبه کره شمالی، انجام آن را نقض قوانین بین المللی و تهدیدی جدی برای امنیت خود دانست.

به گزارش ایرنا، کره شمالی صبح امروز (به وقت محلی) اقدام به پرتاب دو فروند موشک بالستیک از نوع «رودونگ» کرد که بر اساس اعلام منابع خبری کره جنوبی یکی از موشک ها به سمت سواحل ژاپن شلیک شد و دیگری به دلیل عملکرد ناموفق بلافاصله منفجر شده است.
آزمایش امروز پیونگ یانگ که به فاصله کمتر از یک ماه از پرتاب سه فروند موشک اسکاد (به طور همزمان) صورت گرفت، واکنش شدید ژاپن را در پی داشت و این کشور بلافاصله با انتشار بیانیه ای آن را محکوم کرد.
در بیانیه دولت ژاپن تاکید شده که انجام این آزمایش ها تهدیدی جدی برای امنیت و مردم این کشور و در تضاد با قطعنامه های سازمان ملل متحد است.
این در حالیست که ژنرال «گن ناکاتانی» وزیر دفاع ژاپن نیز بعد از این آزمایش، به همه واحدهای نظامی فرمان آماده باش داد و از واحدهای ذیربط نظامی خواست تمامی اطلاعات لازم در خصوص این آزمایش را جمع آوری کنند.
او گفت که محل فرود یکی از موشک های کره شمالی در نزدیکی آبهای ژاپن بوده و این وزارتخانه در حال بررسی کم و کیف این آزمایش است که آیا انجام آن به شناورها و هواپیماهای حاضر در مجاورت این منطقه آسیبی وارد کرده یا خیر.
ستاد ارتش کره جنوبی امروز در بیانیه ای خاطرنشان کرد که برد موشک های شلیک شده کره شمالی از نوع «متوسط» بود که ساعت 7:50 دقیقه صبح (به وقت محلی) از «هوانگ هائه جنوبی»، یکی از استانهای جنوب غربی واقع در سواحل شرقی این کشور شلیک شده است.
کره شمالی پس از آنکه اعلام شد آمریکا و کره جنوبی به منظور استقرار سامانه موشکی «تاد» در خاک کره جنوبی به توافق رسیده اند، به آنان قول تقویت توان هسته ای خود و «واکنش فیزیکی» داد.
کره شمالی براساس قطعنامه های سازمان ملل از توسعه فناوری موشک های اتمی و بالستیک منع شده است اما در ماه های اخیر چندین بار پرتاب های آزمایشی انجام داده است.
این کشور در 29 تیرماه سالجاری سه موشک بالستیک با برد 500 و 600 کیلومتر به سوی دریای شرقی شلیک کرد و گفت برای شبیه سازی ضربه اتمی به کره جنوبی بوده است.
کره شمالی از زمانی که «کیم جونگ اون» در اواخر سال 2011 رهبری این کشور را به دست گرفت، تاکنون 32 بار پرتاب انواع موشک ها را تجربه کرده است که در بین آنها شش موشک «موسودان» و شش موشک «رودونگ» نیز شلیک شده است.
آمریکا نیز بعد از آزمایش موشکی امروز کره شمالی به این کشور اخطار داد و گفت که آماده است از متحدان خود در منطقه در برابر تهدیدهای کره شمالی دفاع کند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386