سه شنبه, 12 اسفند 1399 ساعت 08:13 ب ظ - 03(Mar) 02 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری دولتی 'رای نیوز24' ایتالیا به مورد قضایی پسرش که در این کشور متهم به پولشویی شده است اشاره کرد و گفت: ایتالیا بجای باز کردن پرونده قضایی برای پسر من ، با مافیا برخورد کند.

به گزارش ایرنا، اردوغان افزود: پسرم اگر به ایتالیا باز گردد ممکن است دستگیر شود زیرا یک پرونده قضایی در قبال وی در شهر بولونیا باز شده که دلیل آن معلوم نیست. این مورد می تواند روابط ما را با ایتالیا به خطر بیاندازد.
مصاحبه رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با شبکه خبری رای نیوز24 ایتالیا، منجر به ایجاد تنش و مشاجره میان دو کشور شد.
دادستانی شهر بولونیا در شمال ایتالیا در آذر ماه سال گذشته در پی شکایت یک تاجر ترک مخالف سیاسی دولت اردوغان، بلال اردوغان پسر رئیس جمهوری ترکیه را متهم به پولشویی کرده و یک پرونده قضایی در این خصوص برای وی گشود. گفته می شود که پسر 35 ساله رئیس جمهور ترکیه که برای ادامه تحصیل به ایتالیا منتقل شده بود پول هنگفتی به همراه خود به ایتالیا آورده بود.
متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا در واکنش به اظهارات اردوغان گفت: در ایتالیا سیستم قضایی مستقل وجود دارد که بر اساس قانون اقدام و با انواع جرایم مبارزه می کند. قضات ایتالیا به قانون اساسی پاسخ می دهند و نه به رئیس جمهوری ترکیه، ما این سیستم را 'حقوق قانونی' می نامیم و به آن افتخار می کنیم.
اردوغان در بخش دیگری از مصاحبه اش با شبکه رای نیوز 24 به کودتا در ترکیه اشاره و از واکنش اروپا به شدت انتقاد کرد و افزود: در ترکیه یک کودتا علیه دموکراسی بوقوع پیوست و 238 تن کشته شدند اما هیچکس از اروپا به اینجا نیامد. آیا غرب طرف دموکراسی است و یا کودتا؟
وی گفت: حال اگر پارلمان ایتالیا بمباران می شد، چه اتفاقی می افتاد؟ خانم فدریکا موگرینی (نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا) که ایتالیایی است چه واکنشی نشان می دهد؟ آیا می گفت که بمباران کار خوبی بود و اینکه از محاکمه هایی که به دنبال آن صورت می گرفت ابراز نگرانی می کرد؟
وی همچنین تاکید کرد که در صورتی که پارلمان ترکیه حکم اعدام را تصویب کند، این قانون مجددا به راه می افتد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386