جمعه, 08 اسفند 1399 ساعت 10:33 ب ظ - 02(Feb) 26 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: بین المللی - - شناسه: 5663

نخست وزیر ترکیه از تمامی گروه‌های سوری خواست یک نظام حکومتی جدید تشکیل دهند که تمامی سوری‌ها در آن مشارکت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت سیریا نیوز، بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در راس نشست شورای عالی نظامی در آنکارا نسبت به جنگ کنونی در سوریه ابراز تاسف کرد و آن را "بی‌معنی" خواند.

ییلدیریم از تمامی گروه‌ها و طرف‌های بحران سوریه خواست نشست برگزار کرده و به حرف عقل‌شان گوش دهند تا خونریزی‌ها متوقف شده و یک نظام حکومتی با مشارکت تمامی گروه‌ها تشکیل شود.

وی افزود: سوری‌ها حق دارند درباره آینده‌شان تصمیم بگیرند و حق دارند کشورشان متحد باشد لذا ما از همه اقشار با هر اقلیت و نژادی دعوت به مشارکت در نظام سیاسی آتی سوریه می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد که میلیون‌ها سوری ناگزیر به ترک خانه و کشورشان شده‌اند و ۵۰۰ هزار تن در اثر جنگ بی‌معنی جان خود را از دست داده‌اند.

نخست وزیر ترکیه تصریح کرد که توقف خونریزی‌ها و تضمین احیای صلح و ثبات در سوریه برای ما اولویت است و این مساله بسیار مهمی است که باید انجام شود.

ییلدیریم نسبت به وقایع سوریه ابراز تاسف کرد و گفت: این کشور به دلیل تحمل شش سال جنگ مداوم روز به روز طاقتش در حال تحلیل رفتن است.

نخست وزیر ترکیه از تهران و مسکو نیز خواست صفحه جدیدی درباره سوریه باز کنند.

ییلدیریم قبلا نیز گفته بود که ترکیه با روسیه و تهران و دیگر کشورها برای حل بحران سوریه تلاش می‌کند.

وی بار دیگر با اشاره به مخالفتش با ایجاد نظام فدرالی کردها در سوریه خاطرنشان کرد که تلاش‌هایی برای ایجاد موجودیتی نژادی در شمال سوریه در جریان است و این مساله سوریه را سال‌های طولانی درگیر خواهد کرد.

ییلدیریم روز شنبه گفته بود که دولت سوریه خطر کردها را درک کرده و به این علت به شهر حسکه حمله کرده است.

او همچنین شروط روشنی را درباره حل بحران سوریه مطرح کرد که از جمله آن مخالفت با ایجاد کشور کردها در شمال سوریه و حفظ وحدت سوریه بود.

نخست وزیر ترکیه بار دیگر اظهارات تند خود علیه مصر و ملت این کشور را در کنفرانس خبری‌اش در روز دوشنبه تکرار کرد.

ییلدیریم با نادیده گرفتن انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی که در مصر برگزار شد گفت: دولت کنونی در نتیجه کودتای نظامی ایجاد شده است.

وی افزود: ما زمانی که از رابطه با مصر صحبت می‌کنیم آن را کشوری نزدیک به خود و ملت آن را نزدیک به خود می‌دانیم. تیرگی روابط سیاسی هرگز بر روابط با ملت مصر تاثیر نمی‌گذارد.

نخست وزیر ترکیه افزود: اگر عادی سازی روابط با مصر زمان بر باشد باید روابط اقتصادی با آن توسعه یابد. اظهارات مقامات مصری خوب است اما باید این روند را ادامه دهند تا این اظهارات نتیجه بخش باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386