دوشنبه, 06 بهمن 1399 ساعت 10:47 ب ظ - 01(Jan) 25 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل دسته: سیاسی - - شناسه: 10250
imageرئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: با پیگیری و اجرای سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه توسط رئیس جمهوری آمریکا، سیاست‌های چندجانبه‌گرایی در عرصه نظام بین‌الملل به شدت با... image image

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: با پیگیری و اجرای سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه توسط رئیس جمهوری آمریکا، سیاست‌های چندجانبه‌گرایی در عرصه نظام بین‌الملل به شدت با خطر مواجه شده است.

به گزارش ایسنا، کمال خرازی که برای شرکت در همایش «رهبران برای صلح» به  فرانسه سفر کرده بود، به همراه جمعی از شخصیت‌های تراز اول سیاسی جهان در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان موسسه علوم سیاسی فرانسه که در محل کاخ وزارت خارجه این کشور برگزار شد، شرکت کرد.

وی با اشاره خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، یونسکو و قرارداد آب و هوایی پاریس این اقدامات را نشانه پیگیری سیاست‌های مبتنی بر یکجانبه‌گرایی از سوی دولت حاکم بر این کشور دانست و گفت: کشورها باید برای نجات چندجانبه‌گرایی در نظام بین الملل اقدام عملی کنند. 

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی نشست وزیران خارجه ایران و سه کشور اروپایی به همراه فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل را از جهت اتخاذ سیاست واحد در برابر خروج آمریکا از توافق هسته‌ای مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: چنانچه توافقاتی که توسط سازمان ملل محترم شمرده می‌شود، قابل دفاع نباشند، آنگاه دیگر نمی‌توان امنیت و صلح جهانی را تضمین کرد.

خرازی در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه ادامه تعهدات ایران در برجام گفت: ایران تاکنون به همه تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کرده، لکن با توجه به مانع تراشی آمریکا هنوز به طور کامل از مزایای آن منتفع نشده است، لذا با خروج آمریکا این موضوع به کشورهای اروپایی بستگی دارد که بتوانند تضمین‌های لازم را برای اجرای تعهدات خود به منظور تداوم برجام به ایران ارائه دهند.

وی در بخش دیگری از این جلسه در خصوص موضوع پناهندگی و تاثیر سیاست‌های یکجانبه‌گرایی بر این پدیده گفت: حمله آمریکا به عراق، افغانستان و یا سوریه مصادیق بارز سیاست‌های یکجانبه‌گرایی است  که توسط دولت‌های حاکم بر آمریکا پیگیری و اجرا و موجب شده است تا جمع کثیری از مردم این کشورها به سایر مناطق از جمله ایران و یا اروپا گسیل شوند. همچنین اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی موجب شد تا بیش از چهار میلیون نفر از مردم فلسطین به سایر کشورها مهاجرت کنند.

خرازی با محکوم کردن کشتار اخیر مردم فلسطین به دست نیروهای نظامی رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد که این حق مردم فلسطین است تا به سرزمین های خود برگردند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386