یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 07:11 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 1042

فرماندار بناب با اظهار تأسف از وضعیت مسکن مهر در این شهرستان گفت: شهرک ولیعصر(عج) بناب همچنان بلاتکلیف است و هیچ اراده‌ای از سوی شهرداری و راه و شهرسازی برای حل مشکلات این شهرک دیده نشده است.

 ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه شورای مسکن شهرستان بناب با بیان اینکه در این خصوص به دنبال شناسایی مسبب و عوامل مقصر نیستیم، اظهار کرد: خیلی‌ها در خصوص به وجود آمدن وضعیت موجود در شهرک ولیعصر(عج) و مسکن مهر بناب مقصر هستند.
فرماندار بناب افزود: شهرک ولیعصر(عج) بناب با آن همه عظمت که برای سکونت جمعیت سرریز بناب طراحی و احداث شده بود، همچنان بلاتکلیف است و به جای تکمیل این شهرک شاهد توسعه بی‌رویه و غیرقانونی حاشیه شهر بوده‌ایم که مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

فرج‌اللهی در ادامه سخنان خود تنها راه نجات شهرستان بناب در خصوص توسعه مسکن را در گرو راه‌اندازی شهرک ولیعصر (عج) بناب دانست و تأکید کرد: حل مشکلات این شهرک برای یکایک مسئولان تکلیف بوده و باید با سرعت و شتاب بیشتری برای حل مشکلات آن گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه 4 هزار و 375 واحد مسکن در قالب مسکن مهر و خودمالکی در شهرک ولیعصر(عج) بناب آغاز شده است، تصریح کرد: متأسفانه تاکنون تعداد کمی از این واحدها به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

فرج‌اللهی تأکید کرد: اگر مشکلی در خصوص مسکن مهر حل نشود و مردم در این زمینه دچار مشکل شوند، مطمئناً فرمانداری در کنار مردم خواهد بود و از دستگاه‌های مرتبط حق مردم را مطالبه خواهد کرد و در صورت عدم حل مشکل مردم از تشکیل جلسات شورای مسکن امتناع خواهیم کرد.

وی بار دیگر بر حل مشکلات مسکن مهر در شهرستان بناب تأکید و بیان کرد: بر اساس صورت جلسه‌ای که با حضور معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی و مسئولان ذی‌ربط تنظیم شد، مقرر شده بود که راه و شهرسازی و شهرداری هرچه سریع‌‌تر مشکلات شهرک را رفع کنند.

به گفته فرماندار بناب، بر اساس تصمیمات اخیر دولت قرار است دولت کارنامه مسکن مهر را تا آخر شهریور ماه سال جاری بسته و به جای آن مسکن اجتماعی را جایگزین کند.
فرج‌اللهی خاطر نشان کرد: اگر شهرداری در خصوص رفع مشکلات شهرک اقدامات لازم را انجام ندهد و همچنین مصوبات را عملیاتی نکند، تمام مشکلات شهرک را متوجه شهرداری خواهیم دید.
وی با تأکید بر اتمام مشکلات مسکن مهر بناب تا شهریور سال‌جاری اظهار کرد: تصمیماتی که در شورای مسکن شهرستان و استان گرفته می‌شود، باید مو به مو اجرا شود و دستگاه‌ها خود را موظف و متعهد به اجرای آن بدانند.
در ادامه جلسه، مشکلات و موانع موجود بر سر راه تکمیل و تحویل مسکن مهر به متقاضیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گزارشی از آخرین وضعیت این شهرک و مسکن مهر را به حاضران در جلسه ارائه کرد.
مرکز شهرستان 130 هزار نفری بناب واقع در 120 کیلومتری جنوب تبریز استان آذربایجان‌شرقی در اوایل ثبت نام از متقاضیان مسکن مهر همچنین آماده‌سازی و واگذاری زمین‌های مسکن مهر یکی از شهرستان‌های پیشتاز در این زمینه بود اما در ادامه راه با بروز برخی مشکلات و موانع از جمله نبود زیرساخت‌های لازم همچنین عدم پیگیری مستمر از سوی دست‌اندرکاران، این طرح با حرکت لاک پشتی مواجه و در نهایت متوقف شد.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386