یکشنبه, 23 خرداد 1400 ساعت 01:04 ق ظ - 06(Jun) 13 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، زهرا ساعی امروز در اولین همایش «قانون‌گذاری مادرانه؛ گرامیداشت بانو مریم بهروزی» با تبریک‌ ولادت حضرت زینب کبری(س)، گفت: یکی از شاخص‌های سنجش توسعه در کشور‌های جهان، میزان حضور و نقش زنان در عرصه فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی است.





 وی ادامه داد: هر چند توجه بیش از حد به این امر نیز موجب سست شدن بنیاد خانواده می‌شود، اما بی اعتنایی و کم توجهی به مطالبات منطقی و حداقلی به نصف جمعیت کشور و محدود کردن آنها به خانه و خانواده و مشاغلی صرفا غیرستادی پیامد‌های ناخوشایند و زیانباری برای کشور دارد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: اگر برنامه ریزی درستی برای زنان و دختران تحصیلکرده کشور صورت نگیرد و برای آن‌ها کمترین نقش را برای اداره کشور قائل شویم، ممکن است در آینده شاهد نارضایتی‌های اجتماعی و سیاسی باشیم که حتی به بنیان‌های خانواده را که دغدغه اصلی حوزه‌های مختلف کشور است، آسیب رساند.

    بیشتر بخوانید:
    حضور زنان در مدیریت‌ها باید از درصدگذاری‌ها خارج شود و به شایسته‌سالاری تکیه کنیم
ساعی اضافه کرد: امروزه یکی از دغدغه‌های مراکز پژوهشی کشور شناسایی موانع و ارائه راهکار‌های مناسب برای ایفای نقش بیشتر زنان خصوصا در پارلمان است.

وی گفت: باتوجه به جهش علمی و ارتقای تحصیلات عالی و تخصص زنان ایران‌ اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جا دارد که مراکز پژوهشی کشور مانند جلسه امروز با دعوت از صاحبنظران و برگزاری سمینار‌ها و نشست‌های تخصصی راهکار‌های مناسبی را جهت حضور بیشتر زنان در پارلمان فراهم آورند و این راهکار‌ها را در قالب یک طرح، جهت تصویب به مجلس پیشنهاد کنند.

این‌نماینده مجلس تاکید کرد: همچنین معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری می‌تواند با تدوین برنامه مدون جهت حضور پررنگ‌تر زنان در حوزه‌های ستادی و امکان تصدی برخی از کرسی‌های مهم مدیریتی توسط زنان، باعث بالارفتن حضور موثر زنان شوند چراکه افزایش تعداد زنان در مجلس ارتباط تنگاتنگی با میزان حضور آن‌ها در پست‌های اجرایی و مدیریتی کشور دارد.

    بیشتر بخوانید:
    مجلس اگر عرضه داشته باشد در رأس امور است
وی افزود: افزایش تعداد زنان در مناصب اجرایی نه تنها موجب تجربه اندوزی و شناخته شدن زنان و افزایش اعتماد مردم به آن‌ها در انتخابات می‌شود بلکه موجب ارتقای کمی و سطح کیفی کاندیدا‌های زن و در نتیجه تقویت بعد تقنینی و نظارتی مجلس و باعث افزایش حس خودباوری در همه زنان جامعه می‌شود.

ساعی با بیان اینکه احزاب و گروه‌های سیاسی نیز نقش بی بدیلی در افزایش تعداد زنان در مجلس دارند، گفت: البته در کنار ائتلاف با احزاب دیگر، وجود چند حزب و یا تشکل زنانه در کشور و ارائه لیستی مستقل در انتخابات به ویژه در کلانشهر‌ها و افزایش تعداد کاندیدا‌های زن می‌تواند در راهیابی بیشتر زنان به مجلس موثر باشد.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386