دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 03:18 ب ظ - 01(Jan) 27 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 2349

باراک اوباما در گفت‌وگو با شبکه سی.بی. اس آمریکا گفت: در صورتی که مذاکرات به توافق قابل قبولی نرسد، واشنگتن از مذاکرات کنار خواهد کشید.


وی ادامه داد که باید به قدرت‌های غربی اجازه داد تا درباره عدم تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تحقیق کنند چرا که در صورت پایبند نبودن ایران، آمریکا و دیگر کشورها فرصت کافی برای انجام اقدامات را خواهند داشت.

اوباما افزود که پیشرفت‌هایی در نزدیک کردن شکاف‌های موجود میان قدرت‌های غربی و ایران به وجود آمده اما این شکاف هم‌چنان وجود دارد.

رییس جمهور آمریکا گفت که می‌توان طی یک ماه یا بیشتر میزان تمایل ایران به پایبندی به صلح آمیز بودن برنامه‌ هسته‌ای‌اش را تعین کرد.

وی افزود که در صورت اطمینان از نبود تلاش‌های ایران برای توسعه سلاح هسته‌ای، در این صورت می‌توان این توافق را امضاء کرد اما این مساله مستلزم آن است که ایرانی‌ها سیستم اعمال برخی شروط را برای برنامه‌ هسته‌ای‌شان بپذیرند که تاکنون آن را نپذیرفته‌اند.

اوباما با بیان اینکه بعد از گذشت بیش از یک سال، مذاکرات با چالش‌هایی مواجه است گفت، اما مساله مثبت تعهد و پایبندی ایران به مفاد توافق اولیه‌ای بود که اواخر 2013 امضاء شد و از آن زمان تهران برنامه‌ هسته‌ای‌اش را توسعه نداد.

اظهارات اوباما در حالی بیان می‌شود که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده‌اند برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است و سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی ما جایگاهی نداشته و نخواهد داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چهارشنبه گذشته در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی با اشاره به استفاده حداکثری جبهه استکبار از حربه تحریم علیه ملت ایران، تأکید کردند: من معتقدم حتی اگر در مسئله هسته‌ای نیز همان خواسته هایی را که آنها دیکته می کنند، قبول کنیم، باز هم تحریم‌ها برداشته نخواهد شد زیرا آنها با اصل انقلاب مخالفند. /ایسنا

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386