شنبه, 09 اسفند 1399 ساعت 03:46 ب ظ - 02(Feb) 27 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 238

گاردین نوشت: انتظار می‌رود که حسن روحانی با انتخاب سفیر اسبق ایران در سازمان ملل به عنوان وزیر خارجه، لحن جدیدی را وارد سیاست خارجی این کشور کند.

به گزارش آی نیوز به نقل از انتخاب، گاردین ادامه داد: «محمدجواد ظریف که پیش از این در مذاکرات محرمانه تهران و واشنگتن حضور داشته است، احتمالا از سوی روحانی به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت خارجه معرفی خواهد شد.

روحانی اعضای کابینه خود را هفته آینده اعلام می‌کند و گزارش شده است که تعیین تعدادی از وزرا به پایان رسیده و پست‌های کلیدی در دست تکنوکرات‌ها و شخصیت‌های میانه‌رو خواهد بود. محمدصادق خرازی دیگر سفیر اسبق ایران در سازمان ملل و مشاور محمد خاتمی رئیس‌جمهور اسبق ایران می‌گوید: ظریف در کابینه روحانی خواهد بود.

وی می‌افزاید: ظریف نگاهی واقع‌بینانه به مسائل بین‌المللی دارد و قادر به یافتن راه حل است. خرازی در ادامه گفت که ظریف ۵۳ ساله مسلط به زبان انگلیسی و دارای دکترا از داشگاه دنور و مورد اعتماد رهبری است.

وی اضافه کرد: ظریف بهترین فرد برای عادی‌سازی روابط و تهران و واشنگتن است. سفیر اسبق ایران در سازمان ملل اظهار کرد: اگر ما نشانه‌های مثبتی از سوی آمریکا مشاهده کنیم و عادی‌سازی روابط جزو سیاست‌های ما قرار بگیرد، ظریف بهترین فرد برای ارزیابی اوضاع و عمل به آن بدون هیچ‌گونه سوء تفاهم است.

ویلیام میلر سفیر سابق آمریکا در اکراین که پیش از این چندین بار با ظریف در نیویورک دیدار کرده است نیز او را به شدت مطلع از مسائل آمریکا و دارای دانش بسیار در مورد کشورش می‌داند. وی می گوید: اطلاعات ظریف در مورد مسئله هسته‌ای بسیار زیاد است.

به گفته ی میلر، ظریف برای وزارت خارجه مناسب است چراکه خلق و خو، سابقه و تحصیلات لازم برای فعالیت در حوزه‌ای که باعث جدایی ایران و آمریکا شده است را دارد.»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386