شنبه, 07 خرداد 1401 ساعت 12:01 ق ظ - 05(May) 27 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

سنگ گرانی بر سر مردم

on پنج شنبه, 08 ارديبهشت 1401 11:27
سنگ گرانی بر سر مردم

علی عباسی - مدتی است دیگر کمتر کسی این سوال را می پرسد که بالاخره لوکوموتیو چموش گرانی کی متوقف خواهد شد؟

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 24508

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه حسن همجواری و اراده جدی برای توسعه مناسبات میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان کاملا مشهود است، گفت: باید با تقویت ارتباطات و تسهیل رفت‌وآمدها، ظرفیت‌های فراوان همکاری بین 2 کشور را شکوفا کنیم.

عابدین خرّم در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به سیاست دولت سیزدهم مبنی بر ارتباط تنگاتنگ با همه کشورها به‌ویژه همسایگان اظهار کرد: جمهوری آذربایجان به عنوان کشور دوست و برادر در اولویت سیاست خارجی ایران است و پیوندهای دو کشور که از گذشته‌های دور وجود داشته، باید تعمیق و توسعه یابد.

وی با بیان اینکه فصل جدیدی از روابط بین دو کشور آغاز شده، افزود: دیدار رؤسای جمهور دو کشور در اجلاس اوراسیا و سفر هیأت سیاسی و اقتصادی کشورمان به باکو، زمینه را برای گسترش بیش از پیش روابط فراهم کرده است.
 
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سفر اخیر خود به جمهوری آذربایجان به همراه وزیر راه و شهرسازی، اذعان داشت: در این سفر بازدیدهای خوبی از مناطق آزادشده قره‌باغ داشتیم؛ دولت آذربایجان کارهای بزرگی را برای بازسازی این مناطق آغاز کرده که نیاز به همکاری کشورهای همسایه دارد.
 
وی با اشاره به توافق‌های انجام‌شده در این سفر، گفت: ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مناطق آزادشده برای استقرار شرکت‌های صنعتی و خدماتی و حضور جدی شرکت‌های فنی و مهندسی آذربایجان‌شرقی در بازسازی این مناطق از جمله محورهای مورد توافق بود که به صورت جدی پیگیری می‌شود.
 
خرّم، فعال‌سازی محورهای ترانزیتی تبریز به آذربایجان را از دیگر توافق‌های این سفر برشمرد و متذکر شد: با فعال‌سازی نقطه مرزی خداآفرین و ایجاد نقطه دسترسی جدید در مناطق آزادشده، ظرفیت جدیدی برای توسعه روابط دو کشور فراهم خواهد شد.
 
وی همچنین برقراری خط پروازی تبریز- باکو برای تسهیل تردد دانشجویان و بازرگانان، سامان‌دهی حوزه گردشگری سلامت و راه‌اندازی تورهای گردشگری و همچنین ایجاد نمایندگی شرکت تراکتورسازی در جمهوری آذربایجان را از دیگر توافق‌های این سفر اعلام و بر پیگیری تحقق این توافق‌ها از سوی هر دو طرف تأکید کرد.
 
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی تبریز و پیوندهای دینی و فرهنگی آن با جمهوری آذربایجان، ابراز امیدواری کرد با همکاری و پیگیری سفیر این کشور در تهران، ارتباط بین فعالان اقتصادی دو کشور تقویت و زمینه برای شکوفایی ظرفیت‌های فراوان همکاری دوجانبه فراهم شود.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386