شنبه, 07 خرداد 1401 ساعت 12:14 ق ظ - 05(May) 27 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

سنگ گرانی بر سر مردم

on پنج شنبه, 08 ارديبهشت 1401 11:27
سنگ گرانی بر سر مردم

علی عباسی - مدتی است دیگر کمتر کسی این سوال را می پرسد که بالاخره لوکوموتیو چموش گرانی کی متوقف خواهد شد؟

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 24512

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در نامه‌ای خطاب به استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: اگر تخلفی صورت گرفته است، مستندات شهردار بررسی و مرتکبین مجازات شوند و اگر تخلفی صورت نگرفته است، مراتب به‌صورت شفاف اعلام گردد.

 نامه رئیس شورای شهر خطاب به استاندار مبنی بر رسیدگی به ادعاهای مطروحه شهردار سابق تبریز در جلسه استیضاح به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
جناب آقای عابدین خرّم
استاندار محترم آذربایجان‌شرقی و ریاست محترم هیأت حل اختلاف استان

باسلام
   احتراما به استحضار می‌رساند، جناب آقای مهندس عباس رنجبر (شهردار محترم سابق تبریز) در جلسه استیضاح نامبرده به تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰، در مقام دفاع از خود در محورهای مورد استیضاح، مسائلی را به برخی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر تبریز نسبت داده و برخی از اعضای شورای ششم را متهم به باج‌خواهی و عدول از وظایف قانونی محوله نمودند.

نظر به اینکه در جلسه مذکور، هیچ‌گونه مستندی از سوی ایشان در خصوص ادعاهای مطروحه ارائه نگردید، ولیکن طرح این موضوع به صورت گسترده در حضور رسانه‌ها، ممکن است موجبات تخدیش جایگاه نهاد شورا در بین آحاد جامعه و بدبینی مردم شریف تبریز نسبت به منتخبین خدوم خود در شورای شهر تبریز را فراهم آورد.

نظر به شفافیت حاکم بر شورای اسلامی ششم شهر تبریز و تاکید و اهتمام کلیه اعضای محترم بر مسأله فسادستیزی، شفافیت و پیروی از قانون، از حضرتعالی به عنوان ریاست هیأت حل اختلاف استان تقاضا می‌شود وفق تکالیف وضع شده در مواد ۸۹ و ۹۲ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، ضمن دعوت از جناب آقای مهندس رنجبر و استماع اظهارات و بررسی مستندات ایشان، چنانچه قصور یا تخلفی از سوی هر یک از اعضای محترم شورا احراز گردید، وفق قانون رسیدگی لازم مبنی بر مجازات عضو خاطی را به‌عمل آورید و در غیر این‌صورت موضوع عدم احراز تخلف را جهت بهره‌برداری‌های بعدی به این شورا منعکس فرمایید.

پیشاپیش از حسن اهتمام حضرتعالی و اعضای محترم هیأت حل اختلاف در صیانت از جایگاه شورا و حفظ سلامت اداری و شفافیت در آن کمال تشکر را دارد.
با احترام

رسول برگی

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386