شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 09:02 ب ظ - 12(Dec) 07 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 2854

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: توافق هسته‌ای با ایران تا پایان ژوئن قابل دستیابی است.

 

به گزارش ایسنا، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری پس از برگزاری نشست مشترک اتحادیه اروپا و وزرای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گفت که مذاکرات هسته‌ای با ایران یکی از موضوعات مورد بحث در این نشست بوده است.
موگرینی اظهار کرد:‌ همانطور که اشاره شد ما درباره‌ ایران و لزوم دستیابی به یک توافق هسته‌ای جامع و یک توافق خوب با ایران پس از آنکه توانستیم در اوایل ماه آوریل در سوئیس به یک تفاهم مشترک دست پیدا کنیم رایزنی کردیم.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: اکنون من بر این باورم که حصول یک توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 در دسترس است.
وی همچنین گفت: ‌ما می‌دانیم تنها یک راه حل جامع و محکم که به ما ضمانت‌های قابل راستی آزمایی در خصوص ماهیت صلح آمیز برنامه‌ هسته‌ای ایران می‌دهد اجازه ساخت یک زیر بنای محکم برای اعتماد دو طرفه را خواهد داد و ما بر این باوریم که این توافق امنیت منطقه را افزایش خواهد داد.
موگرینی تصریح کرد‌: یک توافق خطر اشاعه هسته‌ای در منطقه را با پیروی از معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای از بین خواهد برد و برنامه‌ هسته‌ی‌ا ایران را تحت نظارت بین‌المللی خواهد آورد.
این مقام ارشد اتحادیه اروپا در ادامه، نشست مشترک با وزرای کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را مثبت ارزیابی کرد و گفت که دو طرف برای افزایش همکاری‌ها توافق کرده‌اند.


aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386