شنبه, 28 فروردين 1400 ساعت 03:41 ق ظ - 04(Apr) 17 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 2915

وزیر امور خارجه جدید عربستان سعودی در اظهاراتی در قاهره ادعاهای بی اساسی را علیه ایران مطرح کرد.

 

عادل الجبیر وزیر امور خارجه جدید عربستان و سفیر سابق این کشور در آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای مصری خود در قاهره گفت ریاض در برابر اقدامات به گفته او منفی و مداخله ایران در امور دیگر کشورهای منطقه می ایستد و دست بسته نخواهد ماند.
الجبیر گفت:" ما اقدامات تحریک آمیز و حمایت ایران از تروریسم در منطقه را رد می کنیم. نگاه ما به آینده است و اینکه بتوانیم با ایران یک رابطه قوی برقرار سازیم. با این حال این مساله بستگی به رفتار ایران دارد و اینکه این کشور تا کی می خواهد به مداخله  در امور داخلی دیگر کشورها، حمایت از تروریسم و صدمه زدن به منافع دیگران و مردم منطقه ادامه دهد."
وزیر خارجه سعودی ها در ادامه ادعاهای خود افزود:"این بستگی به ایران دارد. بهبود رابطه ما با ایران بستگی به رفتار و اقدامات این کشور دارد، با این حال ما ساکت نخواهیم نشست و در برابر مداخلات ایران در امور منطقه خواهیم ایستاد."
"سامح شکری" وزیر امور خارجه مصر نیز در سخنان خود در این نشست خبری گفت: قاهره در رابطه با یمن در کنار عربستان ایستاده است.
وزیر امور خارجه عربستان در حالی ادعای حمایت ایران از تروریسم را دارد که کشورش از متهمان اصلی تسلیح و حمایت از گروه های تروریستی است که امنیت کشورهایی چون عراق و سوریه را در 4 سال گذشته در معرض تهدید جدی قرار داده اند.
از سوی دیگر ادعای وزیر خارجه سعودی ها درباره دخالت ایران در امور داخلی دیگر کشورهای منطقه در حالی بیان می شود که این کشور در 4 سال گذشته و پس از آغاز موجی که به بهار عربی مشهور شد دو بار با لشکر کشی و حمله نظامی آشکار به دو کشور بحرین و یمن در امور داخلی آنها دخالت کرده است. در جریان حملات عربستان در دو ماه گذشته به یمن بیش از 2 هزار نفر کشته و دهها هزار نفر آواره شده اند.
الجبیر ماه گذشته در چارچوب تغییرات اساسی در هیات حاکمه عربستان از سمت سفیر عربستان در آمریکا به منصب وزیر امور خارجه ارتقا یافت و همزمان سعود الفیصل وزیر امور خارجه 40 سال پیش این کشور از این سمت برکنار شد.

پاسخ ایران به اتهام‌های وزیر امورخارجه عربستان
 
معاون وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اتهامات وزیر خارجه عربستان گفت، نقش ایران در منطقه کاملا سازنده است.
به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزارت خارجه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: امنیت ایران، عراق، یمن و کشورهای حوزه خلیج فارس به هم پیوسته است.
وی در ادامه تاکید کرد: تهران بر خلاف برخی طرف‌ها که از تروریسم حمایت و استفاده ابزاری می‌کنند و امنیت منطقه را به بازی گرفته‌اند، قویا از عراق، لبنان، یمن و سوریه و کشورهای در معرض تهدیدات تروریستی حمایت می‌کند.
 امیر عبداللهیان در ادامه گفت: ما از روابط خوب با ریاض استقبال می‌کنیم و انتظار داریم عربستان در منطقه نقش سازنده ایفا کند و با اتخاذ سیاست‌های درست و سنجیده مانع گسترش جنگ، تقویت تروریسم و تشدید ناامنی در منطقه شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386