جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 12:58 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3379

 دانشمند آمریکایی شامل 5 برنده جایزه نوبل فیزیک در نامه ای خطاب به باراک اوباما از توافق هسته ای با ایران استقبال کردند.


به گزارش عصرایران ، 29 نفر از دانشمندان، پژوهشگران و برندگان جایزه نوبل فیزیک در نامه ای خطاب به باراک اوباما رئیس ایالات متحده آمریکا تاکید کردند از توافق هسته ای با ایران استقبال می کنند. آنها همچنین این توافق هسته ای را پیروزی بزرگ برای برقراری امنیت دانستند.
روزنامه نیویورک تایمز نوشت: شماری از بزرگترین کارشناسان هسته ای جهان نامه ای دو صفحه ای را در حمایت از توافق هسته ای با ایران امضا کرده اند. این نامه حمایت شفافی از اوباما به شمار می رود.
اوباما هم اکنون تلاش می کند کنگره امریکا را به پذیرش توافق هسته ای قانع کند. جمهوری خواهان اکثریت کنگره را در دست دارند و خطر رد توافق هسته ای ایران در کنگره وجود دارد.
امضا کنندگان این نامه گفته اند توافق هسته ای با ایران باعث تقویت صلح و امنیت در خاورمیانه می شود و می تواند الگویی برای توافق های آینده منع گسترش هسته ای باشد.
در این نامه اضافه شده است: این توافق هسته ای شامل التزامات جدی تری نسبت به همه توافقات قبلی منع گسترش هسته ای است.
بخشی از این 29 دانشمند هسته ای و فیزیک شامل افرادی است که مسؤولیت اقدامات امنیت نظامی را در بالاترین سطح و مشاوره امنیت نظامی در کنگره، کاخ سفید و سازمان های ملی در آمریکا را برعهده دارند.
در میان امضا کنندگان این نامه شماری از برندگان جایزه نوبل وجود دارند که می توان به شلدون لی گلاشو از دانشگاه بوستون (برنده جایزه نوبل فیزیک 1979)، فرانک ویلچک (برنده جایزه نوبل فیزیک 2004)، لئون نیل کوپر (برنده جایزه نوبل فیزیک 1972)، دیوید گراس ( فیزیکدان یهودی و برنده جایزه نوبل فیزک 2004)، برتون ریکتر (فیزیکدان یهودی و برنده جایزه نوبل فیزیک 1976) اشاره کرد.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386