پنج شنبه, 07 اسفند 1399 ساعت 08:29 ب ظ - 02(Feb) 25 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3728

ده‌ها تن از علمای وهابی  تندرو سعودی با صدور بیانیه ای از کشورهای عربی و اسلامی خواستند تا در برابر حکومت بشار اسد در سوریه و حامیان ایرانی و روسی آن، متحد شده و و از شورشیان مسلح مخالف حکومت سوریه به طور جدی حمایت و پشتیبانی کنند.


به گزارش عصر ایران به نقل از گزارش مشترک «وایز نیوز» و «رویترز»، ده ها تن از علمای تندرو وهابی سعودی با صدور یک بیانیه اعلام جهاد ،شورشیان مسلح مخالف حکومت سوریه را "جهادگران مقدس" خوانده اند و هشدار داده اند در صورت شکست آنها در سوریه، دیگر کشورهای سنی مذهب عربی و اسلامی در نوبت بعدی تغییر رژیم خواهند بود.
در این بیانیه خواسته شده  تا همه گونه حمایت اخلاقی، مادی، نظامی و مالی از شورشیان مسلح در سوریه به عمل آید تا آنها بتوانند در جنگ با بشاراسد و حامیان روس و ایرانی او پیروز شوند.
در این بیانیه ادعا شده :" جهادگران مقدس در سوریه از همه ملت های اسلامی دفاع می کنند. به آنها اعتماد کنید و از آنها پشتیبانی کنید... چرا که اگر خدای ناکرده آنها شکست بخورند ، این اتفاق در دیگر کشورهای سنی مذهب منطقه نیز تکرار خواهد شد."
رویترز نوشت علمای امضا کننده این بیانیه وابسته به دولت سعودی نیستند اما دیدگاه های به شدت فرقه گرایانه و ضد مسیحی آنها بیانگر شدت خشم آنها از اقدام اخیر روسیه در حمله نظامی به سوریه و هدف قرار دادن مواضع برخی گروه های مسلح مخالف اسد در سوریه و حمایت ایران از اقدام نظامی روسیه است.
همچنین این علمای تندرو و افراطی به دلیل دیدگاه های ضد شیعی و ضد ایرانی خود ، جنگ داخلی سوریه را به مثابه یک جنگ فرقه ای بین شیعیان و سنی ها در خاورمیانه می بینند که در دو سوی آن ایران و عربستان ایستاده است.
دولت عربستان با وجودی که به جد از گروه های تروریستی و گروه های مسلح مخالف دولت سوریه حمایت و پشتیبانی می کند، اما نسبت به رشد گروه هایی چون داعش و القاعده و جبهه النصره نیز نگران است. داعش تهدید کرده است دولت آل سعود را سرنگون خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386