شنبه, 28 فروردين 1400 ساعت 03:33 ق ظ - 04(Apr) 17 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3731

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که همواره با پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا مخالف بوده اعلام کرد این موضع را حفظ می کند.


به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکل بر ضرورت حمایت اروپا از آنکارا در مقابله با موج آوارگان و مهاجران تاکید و اعلام کرد که این بدان معنی نیست که نظرش در مورد پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا تغییر کرده باشد.
وی در گفت وگو با تلویزیون رسمی آلمان (ARD) اعلام کرد: همواره با پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا مخالف است، رجب طیب اردوغان نیز این مساله را می داند؛ این موضع را حفظ می کنیم.
بر پایه این گزارش، مرکل از سال ها پیش با ورود ترکیه به اتحادیه اروپا مخالف بود. او پیش از رسیدن به قدرت در سال 2005 میلادی نیز نظر موافق خود را با تنها «شراکت ویژه» ترکیه با اتحادیه و نه عضویت کامل در آن اعلام کرده بود.
روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا از سال ها پیش به بن بست رسیده است. بخت آنکارا برای پیوستن به این اتحادیه کاهش یافته و کشورهای اروپایی از تمایلات بیش از پیش مستبدانه اردوغان ابراز نگرانی می کنند.
مسئولان اروپایی در سفر روز دوشنبه رئیس جمهوری ترکیه به بروکسل، طرح اقدامی را مبنی بر اختصاص کمک مالی بیشتر برای جنگ زدگان سوری و عراقی مستقر در این کشور ارائه کردند.
جنگ و ناآرامی های خاورمیانه و شمال آفریقا که با حمایت و مداخله نظامی آمریکا و برخی کشورهای غربی و عربی در منطقه به راه افتاده است، به افزایش شمار آوارگان منجر شده و این امر اروپا را با بزرگترین بحران مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم مواجه کرده است.
تاکنون بیشتر آوارگان سوری به سه کشور ترکیه، لبنان و اردن پناه می بردند، اما این روند در ماه های اخیر تغییر کرده است و آنها راه پر مخاطره رسیدن به اروپا را برای یافتن سرپناه انتخاب می کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386