شنبه, 09 اسفند 1399 ساعت 03:35 ب ظ - 02(Feb) 27 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3804

گروهک تروریستی داعش روز سه شنبه با انتشار یک پیام صوتی از مسلمانان جهان خواست علیه روسیه بجنگند.


به گزارش ایرنا به نقل رویترز، گروه تکفیری داعش خواستار جنگ علیه روسیه شد آن هم به دلیل آنچه که این گروه تروریستی از آن به عنوان «جنگ صلیبی مسکو در خاورمیانه» یاد کرده است.
در پیام صوتی «ابو محمد العدنانی» سخنگوی داعش آمده است: جوانان اسلامی در هر جایی که هستند به دلیل جنگ صلیبی روس ها و آمریکایی ها، باید علیه آنها بجنگند.
به گزارش ایرنا، گروه تروریستی داعش پنج سال پیش با حمایت کشورهای آمریکا، انگلیس، قطر، عربستان ، ترکیه و فرانسه با استفاده از خاک ترکیه برای براندازی حکومت سوریه مسلح و به این کشور اعزام شد. همچنین در این مدت گروه های تروریستی مختلفی با پشتیبانی این کشورها، با عنوان مخالفان مورد اعتماد آمریکا و همپیمانانش، با تجهیزات اهدایی غرب به مقابله با ملت و دولت سوریه پرداخته اند.
آمریکا و متحدان غربی و منطقه ای آن از حدود یک سال پیش به بهانه مبارزه با داعش، با تشکیل ائتلافی، اقدام به حمله هوایی به سوریه و عراق کرده اند اما نه تنها این حملات نتیجه بخش نبوده بلکه گروه های تروریستی بویژه داعش در سوریه و عراق قوی تر نیز شده و توانسته اند مناطق بیشتری از خاک سوریه و عراق را تصرف کنند؛ ضمن آنکه تاکنون صدها شهروند سوری و عراقی در حملات ائتلاف به خاک و خون کشیده شده و خسارت های سنگینی به تاسیسات زیربنایی این دو کشور وارد شده است.
اقداماتی که ائتلاف آمریکایی به بهانه مبارزه با داعش انجام می دهد، سبب شد تا دولت سوریه به طور رسمی از روسیه بخواهد برای مقابله با تروریستها در این کشور کمک کند.
براین اساس نیروی هوایی ارتش روسیه در پی این درخواست رسمی دمشق، با هماهنگی ارتش سوریه، از دو هفته پیش با ده ها پرواز جنگی، بیش از 250 موضع، پایگاه تجمع و زاغه مهمات تروریست ها و همچنین مقرهای فرماندهی آنان بویژه داعش را در سراسر خاک سوریه نابود کرده است.
آمریکا و کشورهای غربی، روسیه را متهم می کنند که در این حملات نه تنها داعش که همه مخالفان دولت را هدف قرار می دهد اما مسکو تصریح کرده که از ملت سوریه در برابر هجوم تروریست ها دفاع می کند و این امر تا نتیجه مطلوب ادامه خواهد یافت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386