یکشنبه, 10 اسفند 1399 ساعت 12:54 ق ظ - 02(Feb) 28 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3829

وزیر امور خارجه روابط خوب ایران و آلمان را نمونه ای برای روابط منطقه ای و اروپا دانست و گفت: آلمان نقش خوبی در امنیت منطقه خواهد داشت.

 


به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف روز شنبه در نشست خبری مشترک با اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان افزود: روابط ایران و آلمان روابط دیرینه ای و روابطی قابلاحترام و همراه با منافع مشترک برای دو کشور است.
وزیر امور خارجه ادامه داد: بسیار خوشحالم که جناب آقای اشتاین مایر وزیر خارجه و معاون صدراعظم آلمان که سالهاست در سمت های مختلف به عنوان چهره آشنا برای روابط بین آلمان و ایران و همین طور همکاری های بین المللی ایران و اروپا نقش فعالی داشتند، برای اولین بار به تهران سفر می کنند.
ظریف با اشاره به اینکه اشتاین مایر همراه با یک هیات بلند پایه به تهران سفر کرده است، اضافه کرد:روابط ایران و آلمان روابط دیرینه ای است، روابطی قابل احترام و همراه با منافع متقابل و مشترک برای دو کشور بوده است و امروز هم روش های گسترش روابط را بحث و بررسی کردیم .
وی ادامه داد: در هفته های گذشته شاهد سفر مقامات عالی آلمان از جمله وزیر اقتصاد و هیات های تجاری و سرمایه گذاری و فرهنگی آلمان به کشورمان بودیم که این روابط یک زمینه جدیدی برای گسترش و همکاری های بیشتر بین دو کشور خواهد بود.
وزیر امور خارجه یادآور شد: بخش خصوصی ایران و آلمان شناخت خوبی از همدیگر دارند و می توانند به عنوان موتور گسترش این روابط فعالیت داشته باشند.
ظریف با بیان این که در زمینه مختلف سیاسی شامل روابط دوجانبه، موضوعات مورد علاقه دو کشور، افراط گرایی،تروریزم ،مبارزه با مواد مخدر،حقوق بشر، خلع سلاح منطقه ای بحث شد و امروز همه گفت وگو های خوبی داشتیم و آن را ادامه می دهیم .
بر اساس این گزارش، پیش از این نشست، محمد جواد ظریف و اشتاین مایر دیدار دو جانبه داشتند و درباره موضوعات فی مابین ایران و آلمان، مسایل منطقه ای و بین المللی گفت و گو کردند.
همچنین قرار است پس از این نشست خبری، دو وزیر امور خارجه در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت کنند.
خبر در حال تکمیل است

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386