جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 11:47 ق ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3857

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: وزیر خارجه سعودی که کشورش در بحران های جاری منطقه رویکرد نظامی، امنیتی و افراط گرایانه درپیش گرفته و بیش از هفت ماه است یمن کشور همسایه و مسلمان خود را هدف بمباران های بی وقفه قرار داده است، صلاحیت سخن گفتن در مورد نقش منطقه ای ایران را ندارد.


به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، «مرضیه افخم» درخصوص سخنان «عادل الجبیر» در نشست خبری با وزیر خارجه آلمان گفت: درحالی که جامعه بین المللی با درک نقش سازنده و ثبات ساز جمهوری اسلامی ایران خواهان مشارکت و ایفای نقش بیشتر ایران است متاسفانه تنها کشوری که همچنان با رویکرد برد - باخت به تحولات منطقه نگاه می کند و بر حذف سایرین اصرار دارد؛ عربستان سعودی است و این رویکرد غیرسازنده و مخرب راه به جایی ندارد.
سخنگوی وزارت امورخارجه تصریح کرد: امید می رفت در پی موفقیت مذاکرات هسته ای و إقبال جهانی به روش گفت وگوی سازنده فراگیر برای حل و فصل مسالمت آمیز مشکلات منطقه، برخی رویکردهای انحصارطلبانه و غیرمنطقی از سوی همسایه جنوبی ما نیز کنار گذاشته شود اما متاسفانه بنظر می رسد برخی در درک شرایط و روندهای سازنده منطقه ای مشکل دارند و خیال محال تغییر همه جهان و جهانیان برای رضایت خود را دارند.
مرضیه افخم با اشاره به اظهارات عادل الجبیر در مورد آینده سیاسی سوریه گفت: به کار گرفتن چنین ادبیات متفرعانه و سخیف و خارج از عرف دیپلماتیک درباره سرنوشت سایر ملتها نشانه درجا زدن سیاسی است و متاسفانه همین نگاه باعث شده چند کشور و ملت منطقه از جمله سوریه و یمن گرفتار جنگ و افراط گرایی سازمان یافته شوند.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386