سه شنبه, 30 دی 1399 ساعت 11:14 ق ظ - 01(Jan) 19 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3904

 در پی آغاز رای گیری انتخابات عمومی ترکیه برای اتباع خارجی این کشور، دهها نفر از اتباع ترک و کرد این کشور مقابل سفارت ترکیه در ژاپن با یکدیگر درگیر شدند.


به گزارش ایرنا، این اتفاق روز گذشته - یکشنبه - و زمانی به وقوع پیوست که دستکم 600 نفر از ترک ها و کردها برای رای دادن در انتخابات عمومی اول نوامبر، در مقابل سفارت ترکیه در توکیو جمع شده بودند.
پلیس ژاپن اعلام کرده است که در جریان زد و خورد و برخوردهای دو طرف دستکم 9 نفر از جمله دو مامور پلیس ژاپن زخمی شدند.
گزارش تلویزیون ان.اچ.کی ژاپن هم حکایت از آن دارد که ترک ها و کردهای خشمگین یکدیگر را با آجر مورد هدف قرار می داده اند.
پلیس خاطرنشان کرد که اولین موج برخوردها از قبل از ظهر دیروز آغاز شد و تا عصر این شرایط ادامه داشت و پرتاب سنگ و آجر هم تعدادی زخمی برجا گذاشت و هم موجب شد تا شیشه بسیاری از خودروهایی که در اطراف پارک شده بود، فرو بریزد.
اداره پلیس توکیو در بیانیه ای اعلام کرد که شدت درگیری ها باعث شد تا شماری از نیروهای ضد شورش به محل سفارت اعزام شوند. زیرا این منطقه محل زندگی بسیاری از دیپلمات ها است و دولت موظف به تامین امنیت آن می باشد.
روزنامه «ژاپن تودی» می نویسد که کردها اقلیتی در ترکیه هستند که دولت چالش های سیاسی و اجتماعی زیادی برای آنها ایجاد کرده و محدودیت هایی که برای کردها حتی برای استفاده از زبان کردی در نظر گرفته باعث خشم آنها شده است.
این نشریه خاطرنشان می کند که برخوردها میان ترک ها و کردها در ماه های گذشته و بخصوص با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات عمومی پارلمان افزایش یافته است.
انتخابات سراسری در ترکیه 10 آبان ماه (اول نوامبر) در این کشور برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386