چهارشنبه, 25 فروردين 1400 ساعت 11:54 ب ظ - 04(Apr) 14 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3917

وزیر امور خارجه با حضور در صحن مجلس از نامه رهبر معظم انقلاب پیرامون اجرای برجام قدردانی و تشکر کرد.


به گزارش آی نیوز به نقل از پایگاه خبری مجلس شواری اسلامی ، محمد جواد ظریف در نشست علنی امروز دوشنبه (4 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی که برای پاسخ به سوال حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس حضور یافته بود، افزود: با توجه به اینکه اولین فرصتی است که بنده بعد از تصمیم گیری مجلس و نامه مقام معظم رهبری به محضر شما بزرگواران شرف یاب می‌شوم لازم می دانم از این فرصت استفاده ‌کنم و از مقام معظم رهبری برای نامه راهگشا و دستورالعمل‌هایی که حتما نصب العین همه ما در دولت و دستگاه‌های اجرایی بوده سپاسگزاری کنم که مانند همیشه نظرات و رهنمودهای ایشان چراغ راه ما بوده و خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم مجلس و سایر دوستان و برادران و خواهران برای کمکی که به فهم بهتر تمامی مفاد برجام انجام دادند، تشکر می‌کنم، از این پس همه ما در یک جبهه و گروه تلاش مستمر و مداومی خواهیم داشت که در اجرای رهنمودها و نظرات مقام معظم رهبری به بهترین نحو برجام را به شکلی اجرا کنیم که بیشترین منافع نصیب این مردم و نصیب مقاومت اسلامی و دوستداران و طرفداران جمهوری اسلامی بشود.
محمدجواد ظریف در پاسخ به سوال حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان درخصوص حقابه هامون از سوی افغانستان گفت: وزارت خارجه حمایت خود از حقوق مردم ایران بخصوص مرزنشینان را همواره در برنامه کاری خود قرار داده است.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه با تشکر از نمایندگان مجلس ادامه داد: امنیت و اقتدار ما مرهون تلاش‌های ایثارگران است و وظیفه می‌دانم از شهریاری و سایر نمایندگان که نسبت به حقوق مردم حساسیت دارند، تشکر فراوان کنم.
وی افزود: وزارت امور خارجه معتقد است که موضوع حقابه جمهوری اسلامی ایران در هامون، هیرمند و حریررود به‌عنوان یکی از موضوعات اساسی در روابط ایران با افغانستان باید پیگیری شود و این موضوع در ملاقات رئیس جمهور با روسای جمهور سابق و کنونی افغانستان و همچنین در ملاقات‌های بنده با دبیر شورای امنیت ملی افغانستان، وزیر خارجه، رئیس اجرایی و مقامات افغان همواره پیگیری شده و امروز موضوع حقابه و رساندن آب به ایران هم در هیرمند، هم در هامون و هم در حریررود به‌عنوان یکی از مطالباتی است که در مذاکره با افغانستان پیگیری می‌شود.
وی تاکید کرد: وزارت امور خارجه در حال حاضر اصرار دارد دولت افغانستان تعهد خود را براساس 51 اجرا کند.
ظریف با انتقاد از اینکه دولت افغانستان در مورد آب معمولی رودخانه به تعهدات خود به اندازه کافی پایبند نیست، گفت: آنچه گاها سبب افزایش میزان آب می‌شود به دلیل جاری شدن سیلاب‌ها است و به آب رودخانه ارتباطی ندارد.
وی تاکید کرد: وزارت امور خارجه همواره این موضوع را پیگیری کرده، لذا دغدغه و نکات مطرح شده از سوی نماینده سیستان قابل تائید است، موضوع حق آبه سیستان نه تنها سیاسی نیست بلکه موضوع مشترک نمایندگان استان سیستان و بلوچستان است.
وزیر امور خارجه یادآور شد: نمایندگان مردم خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی نیز در خصوص حق آبه رودخانه هیرمند مشکلاتی دارند که از سوی وزارت امور خارجه در حال پیگیری است.
ظریف تاکید کرد: حق آبه کشور ما در سه محیط آبی هامون، حریر رود و هیرمند و البته توسعه شرق کشور از اولویت‌های وزارت امور خارجه است. در حقیقت یکی از موضوعات مذاکره با دولت افغانستان حق آبه مردم سیستان بوده که نیاز است دولت افغانستان نیازهای مردم ایران و مرزنشینان را به خصوص در شرایط خشکسالی کشور برطرف کنند.
وی یادآور شد: دولت ایران برنامه‌هایی برای تامین آب سیستان و بلوچستان دارد که از سوی سایر وزارتخانه‌ها از جمله وزارت نیرو اجرا خواهد شد.
وزیر امور خارجه ضمن تشکر از نماینده مردم سیستان در مجلس گفت: برای پیگیری‌های آزادی دیپلمات ایرانی (نیکبخت) که با تلاش وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌ها صورت گرفت، نیز تشکر می‌کنم. ضمنا آرزو داریم وضعیت سایر مفقودین مخصوصا مفقودین فاجعه منا هرچه سریعتر حل و فصل شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386