جمعه, 08 اسفند 1399 ساعت 10:53 ب ظ - 02(Feb) 26 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3931

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی با اشاره به قاطعیت جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم و با تأکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم کسی برایمان تعیین تکلیف کند، به واشنگتن توصیه کرد که سیاست تروریست‌پروری را متوقف کند.


به گزارش فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت: جدیت و قاطعیت جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم کاملا روشن است و ایران برای ایفای نقش در منطقه بر اساس مسئولیت‌های خود و منافع منطقه عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد کسی برای ایران تعیین تکلیف کند.
افخم اظهارنظر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر لزوم ایفای نقش مفید و کمک کننده از سوی ایران برای حل بحران سوریه و توقف حمایت از هم پیمانانش را کاملا مردود خواند و گفت: اینگونه اظهارات تکراری خلاف واقعیت‌های جاری بوده و فرافکنی ریشه‌های مشکلات منطقه است.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: مشکلات جدی و واقعی بحران سوریه ناشی از مداخله نظامی و سیاست‌های دوگانه آمریکا و متحدان آن کشور و استفاده ابزاری از گروه‌های تروریستی است و آمریکا برای پیگیری راه‌حل‌های سیاسی در سوریه باید رویکرد نظامی و حمایت از سیاست تروریست پروری را متوقف کند.
مرضیه افخم اضافه کرد: ایران قربانی تروریسم بوده و در مبارزه با این پدیده ضد انسانی بهای زیادی پرداخت کرده است، در حالی که جالب است آمریکا با همراهی کشورهای مختلف همچون عربستان و دیگران که القاعده، طالبان، جبهه النصره، داعش و سایر گروه‌های تروریستی را ایجاد کرده‌اند و بالاترین میزان حمایت از تروریسم را نیز در پرونده خود دارند، جبهه ضد تروریسم تشکیل داده و در کنار آن حمایت‌های مالی و تدارکاتی آمریکا و هم پیمانان منطقه‌ایش از گروه‌های تروریستی نیز ادامه دارد، اقداماتی چون  دسته بندی کردن تروریست‌ها و تغییر نام و ابداع عناوین جدید برای تروریست‌ها و صرف هزینه و آموزش نظامی آنها و تحرکات مخربی از این دست امروز منطقه ما را با مشکلات عدیده و شرایط بغرنج بحرانی مواجه کرده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: توقف این رویکرد خطرناک و پایان دادن به رفتارهای ابهام آمیز و فرصت طلبانه یکی از گام‌های لازم و جدی برای کمک به حل بحران سوریه است.  
مرضیه افخم خاطرنشان کرد: سیاست اصولی ما در خصوص بحران سوریه این بوده است که این بحران فقط راه‌حل سیاسی دارد و جمهوری اسلامی ایران نیز از ظرفیت‌های خود برای دستیابی به یک راه‌حل متوازن و پایدار متکی بر آرای واقعی مردم سوریه استفاده می‌کند.
به گزارش فارس، «جان کربی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز دوشنبه گفت: «ما می‌دانیم که در یک مقطع زمانی خاص، نیاز به گفت‌وگو با ایران برای پایان دادن به انتقال سیاسی در آنجا داریم.»
وی حمایت ایران از بشار اسد، رئیس‌ جمهور قانونی سوریه و حزب‌الله لبنان را مورد انتقاد قرار داده و ادعا کرد تهران در تحولات سوریه نقشی غیرمفید بازی کرده است.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره ایران گفت: «آنها در این فرایند ذی‌نفع هستند. با رژیم اسد رابطه دارند. وزیر خارجه کاملاً آگاه است که این فرایند بسیار پیچیده است. این، به زمان نیاز خواهد داشت و ناگزیر، همه باید بر سر آن به نوعی مصالحه کنند.»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386