پنج شنبه, 07 اسفند 1399 ساعت 11:21 ق ظ - 02(Feb) 25 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 421

 با انتشار نامه اي از سوي اساتيد دانشگاه و فعالان جامعه کار، توليد و صنعت صورت گرفت؛
اعلام حمايت از محمد علي سبحان الهي براي سمت استانداري آذربايجان شرقي

در پي مطرح شدن اسامي مختلف براي تصدي سمت استانداري آذربايجان شرقي، گروه‌هاي مختلف دانشگاهي، فرهنگي، اجتماعي و کارگري از محمد علي سبحان الهي براي اين مسئوليت حمايت و در اين خصوص به رييس جمهوري نامه نوشتند.

در پي مطرح شدن اسامي مختلف براي تصدي سمت استانداري آذربايجان شرقي، گروه‌هاي مختلف دانشگاهي، فرهنگي، اجتماعي و کارگري از محمد علي سبحان الهي براي اين مسئوليت حمايت و در اين خصوص به رييس جمهوري نامه نوشتند.
جمعي از اساتيد دانشگاهي و فرهنگي- فعالان جامعه کار، توليد، صنعت (قشر کارفرمايي- جامعه کارگري) با ارسال نامه‌اي به دکتر روحاني رييس جمهوري خواستار واگذاري سمت استانداري آذربايجان شرقي به محمد علي سبحان الهي نماينده سابق 4 دوره مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي و استاندار سابق اين استان در زمان دولت اصلاحات شدند.
در اين نامه خطاب به دکتر روحاني رييس جمهوري آمده است:
 
جناب آقاي دکتر روحاني
رييس جمهور محترم و محبوب  ملت ايران
سلام عليکم

بارديگر بر خود لازم مي دانيم در سالي که به نام سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري نامگذاري شده است، حضور پرشور مردم ايران در انتخابات 24 خرداد و کسب اکثريت آراء  توسط حضرتعالي را تبريک بگوييم ، اينک با تشکيل دولت يازدهم همه نگاه ها معطوف به اقدامات قوه مجريه براي تحقق حماسه اقتصادي دوخته شده است کاري بس مهم و مطالبه اي به حق از سوي مردم. البته همه اقشار مردم در سراسر کشور بايد براي تحقق اين مهم دولت را ياري دهند و در اين ميان حضور دولتمرداني با سابقه اجرايي لازم مي تواند از اين نيروي توانمند به نحو احسن براي توسعه و پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در اين شرايط حساس اقتصادي و سياسي بهره جويد. از ميان مناطق و استان هاي مختلف کشور قطعا استان آذربايجان شرقي به واسطه آنکه همواره به عنوان يکي از قطب هاي مهم اقتصادي، صنعتي ، کشاورزي ، دانشگاهي و کارگري کشور مطرح و در طول تاريخ انقلاب اسلامي در تمامي برهه هاي سرنوشت ساز با حضور حماسي خود منشأ خدمات شايسته اي براي کشور بوده  از اهميت ويژه اي برخوردار است. بر همين اساس همواره انتخاب مديران بخش هاي مختلف اين استان و در رأس آن مسئوليت استانداري با حساسيت دنبال شده است. از زمان شروع به کار دولت يازدهم و حتي قبل از انتخابات 24 خرداد ماه نام افراد متعددي براي تصدي سمت استانداري آذربايجان شرقي از سوي گروه ها و شخصيت هاي مختلف مطرح شده است که هرکدام به واسطه برخورداري از پيشينه اجرايي گذشته قابل احترام هستند. اما شرايط فعلي چه مي گويد و اين استان چه کسي را براي پيشرفت و جبران خسارت مي طلبد؟ استان آذربايجان شرقي در طول 8 سال گذشته اگرچه با آمار و ارقام  خود را با رشد نشان داده است اما در تمامي بخش ها زخم هاي کهنه و جديد نمايان است به هر بخشي که نگاه مي کنيم با نقصان هايي روبرو هستيم که اگر اين روند ادامه پيدا کند اين استان از جايگاه واقعي خود دور شده و بالتبع کشور نيز از آن لطمه خواهد ديد. درياچه اروميه مقابل چشممان قرار دارد، تعطيلي برخي واحدهاي توليدي ، بيکاري کارگران، رکود طرح هاي ملي و دهها موارد ديگري را  نيز مي توان به آساني نام برد اما چه بايد کرد؟
آقاي رييس جمهور
ما خواهان حضور فردي براي استانداري آذربايجان شرقي هستيم که بومي اين خطه باشد آشنا به تمام دردهاي کهنه و مشکلات جديدي که با آن روبرو است باشد، هستيم، مي خواهيم فردي را براي سمت استانداري آذربايجان شرقي انتخاب کنيد از مسئولاني نباشد که پس از اتمام مسئوليت در استان در گذشته ارتباط خود را قطع کرده و منتظر روزي باشد تا دوباره و در صورت کسب عنوان مسئوليتي جديد به آذربايجان شرقي و تبريز برگردد. همانگونه که قبلا نيز تأکيد داشتيم  به همه اسامي و نام هاي مطرح براي سمت استانداري آذربايجان شرقي ارزش قايل هستيم اما به اعتقاد ما در ميان اين اسامي نام آقاي دکتر محمدعلي سبحان الهي بيش از همه مي درخشد کسي که در سابقه کاري خود نمايندگي حضرت امام خميني(ره) در آغاز انقلاب اسلامي در استان آذربايجان شرقي و در سازمان جهادسازندگي داشته است.
علاوه بر آن 16 سال به عنوان نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي و همچنين عضويت در هيئت رييسه مجلس شوراي اسلامي در سابقه اجرايي خود دارد و بالتبع با تمام زوايا و پتانسيل هاي منطقه آشناست و مهمتر از همه محبوب مردم در اين سال ها بوده است. وي با دارا بودن مدرک دکتراي مهندسي صنايع به عنوان مدير گروه مهندسي صنايع دانشگاه تربيت معلم فعاليت داشته و چهره اي دانشگاهي فعالي به شمار مي آيد. بر عهده گرفتن مسئوليت هاي مختلف اجرايي پس از نمايندگي مجلس شوراي اسلامي از جمله رياست مــوسسه تحقيقات و آموزش مديريت وابسته به وزارت نيرو، معاونت پارلماني و حقوقي وزارت علوم‌،‌تحقيقات و فناوري، معاونت پارلماني و امور استانها در سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و رياست هيات مديره سازمان ملي بهره وري كشور، نماينده ايران در سازمان بهره وري آسيايي (APO)  کوله باري از تجربه را با او همراه کرده است.
اقدام دکتر سبحان الهي در تاسيس انجمن بهره وري ايران به عنوان يکي از فعاليت هاي ارزشمند او در توجه به سازمان هاي مردم نهاد و مهمتر از همه توجه به بهره گيري از رويکرد استفاده از " بهره وري" در فعاليت هاي جاري کشور است. پذيرش مسئوليت 4 ساله استانداري آذربايجان شرقي در سال هاي 80 تا 84 دوران خوش و طلايي از توسعه اين استان به شمار  مي رود. طرحهاي مهم و اساسي استان کليد مي خورد، صنعت ، توليد، قشر کارگري، بخش کشاورزي و جامعه دانشگاهي آذربايجان شرقي روزهاي خوشي را مي بينند . استان آذربايجان شرقي در مسير پيشرفت قرار مي گيرد اما با تغيير دولت ادامه اين روند محقق نمي شود اما دکتر سبحان الهي از پا نمي نشيند بلکه با تأسيس مرکزي تحت عنوان خانه توسعه آذربايجان و با حضور فرهيختگان از گروه هاي مختلف اجتماعي استان تلاش دارد روند برنامه ريزي هاي مدنظر براي توسعه اين خطه را تداوم بخشد ودر اين ميان بايد گفت او تنها مديررده بالاي استان آذربايجان شرقي است که پس از دوري جستن از مسئوليت هاي اجرايي در استان همچنان علاقه خود را براي پيشرفت آذربايجان شرقي به کار مي گيرد.
اين موسسه در طول عمر خود سياست گذاري ها و برنامه ريزي هاي استان را به خوبي رصد کرده و پيشنهادات و راهکارهاي جالب توجهي را در اين زمينه دارد و در واقع دکتر سبحان الهي را بايستي تنها فردي از ميان  افراد مطرح براي تصدي سمت استانداري آذربايجان شرقي محسوب کرد که از يک پشتوانه علمي و اجرايي و مهمتر از همه يک برنامه مدون آماده براي توسعه استان برخوردار است و يک ويژگي منحصر به فرد را با خود همراه کرده است. از همه اين مسايل هم بگذريم دکتر سبحان الهي از يک ويژگي خاصي نيز برخوردار است و آن آشنايي او با زواياي مختلف مجلس شوراي اسلامي است که مي تواند تعامل سازنده استان آذربايجان شرقي را با نمايندگان مجلس و کميسيون هاي آن هموار سازد فرصتي که اين مهم در اختيار استان ، مديريت اجرايي  قرار مي دهد سبب مي شود تا نمايندگان استان آذربايجان شرقي در مجلس نيز بهتر از همراهي مديريت کلان استان براي توسعه آذربايجان شرقي بهره گيرند موضوعي که قطعا رييس جمهور محترم و نمايندگان مجلس نيز به آن توجه خاص دارندو از آنان انتظار مي رود در اين انتخاب مهم همراهي لازم را داشته باشند.
جناب آقاي رييس جمهور
کشور ما روزهاي سختي را مي گذراند بي تاثير ساختن تحريم ها،  تلاش گسترده کشور براي قطع وابستگي و توسعه روزافزون و تحقق برنامه چشم انداز 20 ساله کشور و تبديل ايران اسلامي به قدرت برتر علمي، اقتصادي ، صنعتي منطقه و دهها هدف مهم ديگري که در اين چارچوب براي کشور ترسيم شده است شرايط را بيش از همه حساس کرده است در اين ميان استان آذربايجان شرقي بيش از ساير مناطق مي خواهد در اين توسعه و در کنار دولت يازدهم به ايفاي نقش بپردازد به اعتقاد ما تحقق اين مهم با حضور فردي با ويژگي هاي دکتر سبحان الهي ممکن خواهد فردي که با ارتباط سازنده خود با تمامي اقشار و مديران ، بخش خصوصي مي تواند فضايي مناسب را براي توسعه روزافزون آذربايجان شرقي فراهم آورد. لذا به عنوان کساني که خود را در هر حال موظف به همراهي با دولت يازدهم مي دانيم از اين گزينه شايسته براي تصدي مسئوليت استانداري آذربايجان شرقي حمايت کرده و از حضرتعالي و دولت محترم مي خواهيم با انتخاب دوباره ايشان براي اين مسئوليت روزهاي خوش آذربايجان شرقي دوباره شکل دهيد./آریا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386