شنبه, 18 ارديبهشت 1400 ساعت 09:00 ب ظ - 05(May) 08 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 4229

رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که اگر ولادیمیر پوتین ثابت کند که آنکارا با شبه‌نظامیان تروریست داعش تجارت نفتی دارد، آماده کناره‌گیری است.


به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز دوشنبه در حاشیه نشست آب و هوای پاریس که ولادیمیر پوتین هم در آن شرکت داشت، گفت: می‌خواهم یک مساله بسیار مهمی را مطرح کنم اگر چنین چیزی ثابت شود، عزت و بزرگی کشور ما می گوید که من دیگر در این مقام نباشم.
اردوغان با به چالش کشیدن رئیس‌جمهوری روسیه که پس از سرنگون شدن جنگنده‌اش در مرز ترکیه – سوریه از دیدار با وی امتناع کرده، گفت: خیلی واضح سوال می‌کنم که آقای پوتین اگر نتوانستید ثابت کنید، در این مقام می‌مانید؟
ولادیمیر پوتین پیشتر گفته بود که سرنگون کردن سوخوی روسیه با اف 16 های ترکیه با هدف تامین امنیت تجارت نفتی با گروه تروریستی داعش بوده است؛ اتهاماتی که آنکارا نمی‌پذیرد. اردوغان در ادامه گفت: اجازه دهید با صبر و نه از روی احساس عمل کنیم. ترکیه تمام نفت و گاز وارداتی خود را از مسیرهای قانونی خریداری می‌کند. ما ریاکار نیستیم که بخواهیم چنین تبادلی را با گروه‌های تروریستی داشته باشیم و همه باید این مساله را بدانند.
پس از سرنگون شدن جنگنده روسیه در 24 نوامبر، پوتین ترکیه را به "همدستی با تروریست‌ها" متهم کرد و گفت که نفت‌های موجود در اراضی تحت اشغال داعش از طریق ترکیه صادر می‌شود. مسکو همچنین اوایل روز دوشنبه تهدید کرد که قسمت عمده واردات محصولات کشاورزی از ترکیه را ممنوع می‌کند.
رئیس‌جمهوری ترکیه ادامه داد: آنکارا درباره اتخاذ تدابیری ضد مسکو از روی احساس تصمیم نمی گیرد. ترکیه بر روی تضیمن روابط با روسیه کار می‌کند که اصلی‌ترین تامین‌کننده انرژی و شریک استراتژیک ترکیه است. ما نمی‌خواهیم روابط قطع شود اما اینکه رویکرد روسیه چگونه خواهد بود، نمی‌دانم.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386