یکشنبه, 28 دی 1399 ساعت 01:24 ب ظ - 01(Jan) 17 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 4365

علی‌اکبر ولایتی با اشاره به ارتباط مستقیم قدرت نیروی دریایی با توان مقابله کشور در برابر دشمنان تاکید کرد: ایران به عنوان قطب قدرتمند و محور منطقه‌ای از سوی دوست و دشمن به رسمیت شناخته شده است.


به گزارش ایسنا، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت روز پژوهش در مراسمی که با همین عنوان برگزار شده بود و حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی و جمعی از فرماندهان عالی نیروی دریایی حضور داشتند به بررسی تحولات منطقه پرداخت.
وی با تاکید بر اینکه حضور نیروی دریایی ایران در دریاهای منطقه حاکی از اقتدار کشورمان است افزود: حمایت ایران از مرزهای خود و امنیت کشورهای منطقه در واقع امنیت را برای خودمان به همراه می‌آورد. در غیر این صورت دشمن سنگرهایش را در اطراف ایران بنا خواهد کرد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع با تاکید بر این که ایران تلاش می کند با همکاری‌های خود روابطی دوستانه داشته باشد گفت:‌ از 15 کشور همسایه ما 13 کشور مسلمان هستند و ما به دنبال برقراری روابط گسترده با همه آنان هستیم.
ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود تعامل ایران و روسیه را جزو اقدامات مهم کشورمان دانست و خاطرنشان کرد: این که ایران به عنوان عظو ناظر در شانگهای فعالیت می‌کند به منظور مقابله با اقدامات ناتو است. از سوی دیگر روابط ایران و روسیه برای دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تاکید کرد: برخی می‌گویند که چرا ما در روسیه هستیم و چرا به عراق کمک می‌کنیم و من درپاسخ به آنها می‌گویم از نظر اسلامی اگر بخواهیم با کشورهای اسلامی به اتحاد ملی دست یابیم باید از طریق خط مقاومت این کار را بکنیم و آمریکا نیز از آنجا که فکر می‌کرد سوریه حلقه ضعیف خط مقاومت است، سعی کرد این حلقه را قطع کند.
وی ادامه داد: ولی ما این اجازه را به آنها نخواهیم داد چرا که سوریه حلقه طلایی مقاومت است. امروز آمریکایی‌ها از تقسیم عراق و سوریه صحبت می‌کنند چرا که خواهان خاورمیانه‌ای چند تکه و ضعیف هستند.
ولایتی با بیان این که در روزهای اخیر شاهد اوج گیری مجدد بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی بودیم گفت: حوادث نیجریه نشان دهنده اوج گیری مجدد بیداری اسلامی است و در روزهای اخیر بیداری اسلامی در نیجریه رشد پیدا کرده و دیدیم که در اربعین نیز شیعیان این کشور دست به تظاهرات زدند . این در حالی است که کشورهای غربی با سال‌ها استعمار این کشورها سعی می‌کردند مانع از تحقق این امر شوند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع با انتقاد از دخالت برخی از کشورهای عرب در مسائل داخلی سوریه گفت: متاسفانه امروز برخی کشورها از از برقراری دموکراسی در سوریه دم می‌زنند که خودشان هیچ بویی از دموکراسی نبرده‌اند. از سوی دیگر در حال حاضر اولویت غرب دیگر رفتن اسد نیست . همه می‌دانند که اسد ماندنی است . ما از سوریه حمایت می‌کنیم چرا که به گفته‌ حضرت علی (ع) مردم خوار و ذلیل نشدند مگر آنکه در خانه‌شان نشستند تا دشمن به خانه‌ آنها بیاید و اگر ما هم جلوی دشمن را نگیریم فردا در مرزهای خود باید پذیرای آنها باشیم.
وی تاکید کرد: حضور ما در سوریه به خاطر عرق ملی ما است. این امر در رابطه با عراق هم صدق می کند چرا که اگر آمریکایی‌ها در عراق مسلط شده بودند در کنار مرزهای ما پایگاه می‌زدند ولی خوشبختانه مردم عراق آمریکایی‌ها را از کشورشان بیرون راندند.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386