یکشنبه, 28 دی 1399 ساعت 12:50 ب ظ - 01(Jan) 17 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 فدریکا موگرینی در پی گفت و گوی تلفنی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که او و ظریف بر لزوم تلاش تمام طرف ها برای تحت کنترل نگاه داشتن اوضاع و جلوگیری از تشدید تنش های فرقه ای تاکید کردند.


به گزارش رویترز از بروکسل ، موگرینی در بیانیه ای افزود: جامعه بین المللی و بازیگران مهم منطقه ای بطور فعالانه با هم بر روی رسیدن به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه و مبارزه با گروههای تروریستی کار می کنند و بی ثباتی های جدید نباید این تلاش ها را به خطر اندازد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که در گفتگو با ظریف از حمله معترضان در تهران به سفارت عربستان و اقدامات مقام های ایران برای کاهش تنش ها و محافظت از دیپلمات های عربستانی ، آگاه شده است.
موگرینی همچنین بعدازظهر یکشنبه با عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان تلفنی گفت و گو و بر مخالفت اتحادیه اروپا با مجازات اعدام تاکید و همچنین نسبت به خطر تشدید خشونت های فرقه ای ابراز نگرانی کرد.
موگرینی روز شنبه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که اعدام «شیخ نمر باقر النمر» نگرانی های جدی درباره آزادی بیان و احترام به حقوق سیاسی وشهروندی ایجاد کرده است.
موگرینی ابراز نگرانی کرده که این اقدام باعث شعله ور شدن بالقوه تنش های فرقه ای شود که پیشتر ویرانی های زیادی را در منطقه به همراه داشته است.
وزارت کشورعربستان روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد 47 نفر از شهروندان عربستان از جمله آیت الله نمر باقر النمر روحانی برجسته و رهبر شیعیان عربستان در 12 منطقه این کشور اعدام شدند.
شهید شیخ نمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان است که در تاریخ 23 مهر 1393 به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شده بود. عربستان با هدف در حاشیه قرار گرفتن اعدام این روحانی برجسته شیعه ، به شهادت رساندن او را با اعدام چندین تن از متهمان جرایم تروریستی همزمان اجرا کرد.
شماری از مقام های منطقه ای از جمله نخست وزیر عراق نسبت به تشدید تنش های فرقه ای در منطقه در پی این اقدام خصمانه آل سعود هشدار داده اند.

ایرنا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386