شنبه, 09 اسفند 1399 ساعت 04:20 ب ظ - 02(Feb) 27 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

وزارت خارجه عراق اعلام کرد، با وجود اعدام شیخ نمر و نارضایتی بغداد از این اقدام سعودی‌ها عراق قصد ندارد روابط خود را با عربستان قطع کند یا در آن تغییری دهد.


به گزارش ایسنا، احمد جمال، سخنگوی وزارت خارجه عراق در گفت‌وگو با اسپوتنیک گفت: روابط ما با عربستان سعودی ادامه خواهد یافت. عراق بر موضع خود مبنی بر محکوم کردن اعدام شیخ نمر با صدور بیانیه‌ای تاکید کرده اما این امر باعث نخواهد شد که ما روابطمانمان را با عربستان قطع کنیم.
سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: اقدام ریاض در اعدام شیخ نمر باعث می‌شود به روابط بین‌المللی و نیز صلح در منطقه آسیب وارد شود چرا که شیخ نمر شخصیتی بود که همواره خواهان اصلاحات از طریق مسالمت آمیز بود.
به گفته سخنگوی وزارت خارجه عراق، ابراهیم جعفری در تماس تلفنی عادل جبیر، همتای عربستانی خود تاکید کرده است که هیات دیپلماتیک عربستان در بغداد در وضعیت امنیتی مناسبی است و دولت عراق متعهد به حمایت از آن است.
احمد جمال به شبکه سومریه نیوز نیز گفت:‌ وزیر خارجه عربستان درباره وضعیت هیات دیپلماتیک این کشور در بغداد با جعفری تماس گرفت.
او ادامه داد که دولت عربستان و سفارت این کشور از خشم مردم درباره اقدام نظام این کشور در اعدام شیخ نمر نگران است اما قطع روابط عربستان با ایران تبعات منفی به همراه خواهد داشت.
احمد جمال در پاسخ به سوالی درباره حوادث پیش آمده در مقابل سفارت عربستان در تهران و نیز اعتراضات در عراق گفت: قوانین بین المللی کشورها را موظف به حمایت از هیات‌های دیپلماتیک در خاک خود کرده است و عراق بر حمایت از سفارتخانه‌ها و هیات‌های دیپلماتیک بین‌المللی اهتمام ویژه‌ای دارد و در عین حال اصرار دارد که به روابطش با عربستان ادامه دهد.
عادل جبیر نیز گفته است که کشورش تمامی تهدیدات را جدی می‌داند.
این سخنان در حالی است که در روزهای گذشته مردم در شهرهای مختلف عراق با برگزاری دتظاهرات خواهان قطع روابط دیپلماتیک بغداد-ریاض و اخراج سفیر این کشور از عراق شده‌اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386