شنبه, 18 ارديبهشت 1400 ساعت 10:03 ب ظ - 05(May) 08 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

 رئیس جمهوری آمریکا در آخرین نطق خود درکنگره گفت که ایران برنامه هسته ای خود را کاهش داده و محموله اورانیوم غنی شده را خارج کرده است.


باراک اوباما بامداد امروز چهارشنبه به وقت تهران در آخرین نطق خود در کنگره آمریکا در دوران ریاست جمهوریش گفت، وی با ایجاد یک ائتلاف جهانی و به کارگیری تحریم ها و اصول دیپلماسی از دسترسی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کرده و در نتیجه این رویکرد ایران برنامه های هسته ای خود را تخفیف داده و محموله های اورانیوم غنی شده اش را خارج کرده و جهان از درگیر شدن در یک جنگ دیگر خودداری ورزیده است.
اوباما در حالی این سخنان را بیان کرد که جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که برنامه هسته ای این کشور صلح آمیز بوده و طبق بازرسی های آژانس بین المللی انرژی هسته ای و حتی اسناد منابع اطلاعاتی آمریکا نیز تاکنون سندی دال بر تخطی ایران از مقاصد صلح آمیز در برنامه هسته ایش یافت نشده است. در مورد گفت و گوهای هسته ای با گروه 1+5 نیز قصد ایران از ابتدا شفاف سازی این برنامه برای رفع تحریم های یک جانبه آمریکا و متحدانش و شورای امنیت سازمان ملل اعلام شده است.
رئیس جمهوری آمریکا در بخشی دیگری از سخنانش بزرگترین اولویت کشورش را در جهت تغییر و بازسازی نظام جهانی حفاظت از امنیت مردم آمریکا و مبارزه با شبکه های ترویستی ذکر کرد و افزود: گر چه گروه داعش و سایر گروه های تروریستی خطری جدی علیه مردم کشورش محسوب می شوند، اما نباید آنها را تهدیدی علیه حیات ملی آمریکا شمرد.
وی گفت: باور به اینکه گروهی از افراد که در پشت کامیون ها و یا در پارکینگ خانه ها به طرح توطئه ها مشغولند، تهدیدی علیه حیات ملی آمریکا محسوب می شوند، همان چیزی است که گروه داعش می خواهد القا کند تا بتواند جوانان را به سوی خود بکشد.
اوباما با گفتن اینکه 'آمریکا با رهبری ائتلافی از 60 کشور جهان سعی کرده است تا منابع مالی قطع و رهبری گروه داعش را از بین ببرد'، از کنگره کشورش خواست تا اگر در ادعای خود برای مقابله با داعش صادق است، لایحه اعزام نیرو برای مقابله با این گروه را به تصویب برساند.
رئیس جمهوری آمریکا گفت: چه کنگره آمریکا این را تایید کند یا نکند، مردم آمریکا بدانند که داعش همان درسی را خواهد آموخت که تروریست های دیگر آموخته اند و اگر کسی در مورد عزم آمریکا در اجرای عدالت تردیدی دارد، از بن لادن و یا از رهبر القاعده در یمن که پارسال کشته شد و یا عامل حمله بنغازی (کشته شدن سفیر وقت آمریکا در لیبی در سال 2012) که در گوشه زندان به سر می برد، بپرسد.
اوباما در بخشی دیگر از سخنان خود تمرکز بر سیاست های خارجی آمریکا را برای مقابله با تروریسم امری جدی و ضروری خواند و در عین حال گفت: حتی بدون داعش و القاعده هم بی ثباتی در نقاط زیادی از جهان از جمله خاورمیانه، افغانستان، بخش هایی از پاکستان، آفریقا و آسیا ادامه پیدا خواهد کرد و برخی از کشورهای این مناطق مامنی برای گروه های تازه تروریستی خواهند شد.
اوباما با انتقاد از آنها که معتقدند دشمنان آمریکا در حال نیرومندتر شدن و این کشور در حال ضعیفتر شدن است، مدعی شد آمریکا همچنان بی هیچ تردیدی بزرگترین قدرت جهان است.
رئیس جمهوری آمریکا پیش بینی کرد، بی ثباتی ها در برخی نقاط جهان ادامه می یابد و مدعی شد، جهان به رهبری کشورش برای حل بحران ها نیاز خواهد داشت، اما رهبری جهان بدین معنی نیست که آمریکا هر کشوری را که دچار بحران شده است به تصرف خود درآورد و سعی در نوسازی آن کند.
اوباما با بیان اینکه 'بودجه نظامی آمریکا بیش از مجموع بودجه های نظامی هشت کشور بزرگ جهان است و نیروهای آمریکایی از بهترین آموزش ها برخوردارند'، گفت، هیچ کشوری قادر نخواهد بود آمریکا را بطور مستقیم مورد تهاجم قرار دهد زیرا می دانند نتیجه ای جز نابودی برای آنها نخواهد داشت.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شد، موقعیت آمریکا در جهان به مراتب مستحکمتر از زمانی است که او بدین مقام رسیده است و 'مردم جهان برای درخواست رهبری نه به سراغ پکن و نه مسکو می روند، بکله از آمریکا چنین درخواستی می کنند'.
اوباما در عین حال افزود، با این همه او در مقام کسی که هر روز در جریان اطلاعات امنیتی قرار می گیرد، می داند زمان حاضر خطرناک است و خاورمیانه در جریان نوعی حالت تغییر و دگرگونی به سر می برد که ممکن است برای یک نسل ادامه پیدا کند و ریشه آن در تضادها و تعارض هایی است که هزارها سال سابقه دارند.
وی ادامه داد، نظامی که به دنبال جنگ دوم جهانی پی ریزی شده برای انطباق با واقعیت های جدید جهان در تلاش و تقلاست و مدعی شد: این وظیفه آمریکاست که این نظام را بازسازی کند.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386