پنج شنبه, 26 فروردين 1400 ساعت 01:18 ق ظ - 04(Apr) 15 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 'محمد نواز شریف' نخست وزیر و ژنرال 'راحیل شریف' فرمانده ارتش پاکستان در راس یک هیات عالی رتبه، امروز (سه شنبه) و تا ساعتی دیگر از ریاض عازم تهران می شوند.

 


طارق فاطمی دستیار ویژه نخست وزیر در امور خارجی، ناصرخان جنجوعا مشاور نخست وزیر در امور امنیت ملی و شهباز شریف برادر نخست وزیر و فرماندار ایالت پنجاب، نواز شریف و راحیل شریف را در سفر به تهران همراهی خواهند کرد.
بنا به گفته منابع دیپلماتیک پاکستان، نواز شریف در این دیدار، ضمن ابلاع تبریک دولت و ملت پاکستان به طرف ایرانی به مناسبت لغو تحریم ها، رسما از روحانی برای سفر به اسلام آباد دعوت خواهد کرد.
این هیات عالی رتبه پاکستانی که با هدف میانجی گری میان ایران و عربستان، از روز گذشته سفری را به دو کشور آغاز کرده است، روز دوشنبه وارد ریاض شد و محمد نواز شریف به اتفاق ژنرال راحیل شریف، با ملک سلمان پادشاه عربستان دیدار کردند.
اگرچه برخی موضوع های دوجانبه و منطقه ای نیز در این دیدار مطرح شد، اما طبق گزارش رسانه های دولتی پاکستان، محور اصلی این دیدار، تنش های میان تهران و ریاض بوده است.
در این دیدار، طرف پاکستانی بر دیگر سیاست های حمایتی خود از عربستان را مورد تاکید قرار داد.
همچنین منابع ارتش پاکستان هم اعلام کردند که ژنرال راحیل شریف با محمد بن سلمان وزیردفاع جوان عربستان بطور جداگانه دیدار کرده و ضمن تاکید بر رفع اختلاف ها، موضوع ایجاد یک کانال ارتباطی میان ایران و عربستان را مطرح کرده است.
برخلاف سفرهای قبلی نواز شریف به عربستان که با استقبال گرم و شاهانه همراه بود و حتی در یکی از سفرهای چند ماه پیش نواز شریف به عربستان که ملک سلمان شخصا برای استقبال از وی در فروگاه حضور یافته بود، روز گذشته فقط فرماندار شهر ریاض برای استقبال از بلند پایه ترین هیات سیاسی-نظامی پاکستان به فرودگاه رفت.
پاکستان اعلام کرده است که علاقمند به میانجی گری میان ایران و عربستان برای حل اختلاف های دیپلماتیک دو کشور از طریق مسالمت آمیز است و این شیوه را به نفع جهان اسلام می داند.

ایرنا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386