یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 07:18 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

 محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان گفت: پاکستان و ایران توافق کردند نمایندگان ویژه ای برای پیگیری روند میانجی گری جاری پاکستان با هدف به نتیجه رساندن آن معرفی کنند. او همچنین گفته است که پاکستان آماده میزبانی مذاکره میان ایران و عربستان است.


به گزارش رادیو دولتی پاکستان، نوازشریف بعد از دیدار عصر روز گذشته خود با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های پاکستانی، سفر اخیرش را به ریاض و تهران با هدف میانجی گری میان دو طرف، 'مثبت و رضایبتخش' ارزیابی کرد.
نواز شریف گفت که از عربستان نیز خواهد خواست تا نماینده ویژه خود را در این زمینه معرفی کند تا کارها برای ادامه میانجی گری میان ایران و عربستان دنبال شود.
نواز شریف گفت: هم مقام های عالی عربستان و هم مقام های عالی ایران تاکید داشتند که خواستار ادامه تنش نیستند و هر دوطرف از ابتکار پاکستان برای میانجی گری استقبال و قدردانی کردند.
نخست وزیر پاکستان گفت: گام بعدی در روند میانجی گری، این است که ایران و پاکستان نمایندگان ویژه خود را برای پیگیری این روند تعیین و معرفی خواهند کرد. من از عربستان هم خواهم خواست تا نماینده ویژه خود را در این زمینه تعیین و معرفی کند. این نمایندگان ویژه بطور تمام وقت برای پیشبرد موضوع با هدف حل و فصل تنش میان تهران و ریاض، با هم در تماس خواهند بود و کار خواهند کرد.
نخست وزیر پاکستان گفت: مقام های سعودی به من گفتند که به ایران به عنوان یک دشمن نگاه نمی کنند و دقیقا مطلب مشابه را هم از مقام های عالی ایران دریافت کردم. آنها به من گفتند که علاقه ای به تنش ندارند. امیدوارم این روند میانجی گری به ملایمت و بدون مشکل پیش برود.
نخست وزیر پاکستان به همراه ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش این کشور در راس یک هیات عالی رتبه روز دوشنبه به ریاض سفر کردند و پس از دیدار با پادشاه عربستان و گفت و گوبا او با هدف میانجی گری میان تهران و ریاض، ظهر روز گذشته (سه شنبه) وارد تهران شدند.
علاوه بر دیدارهای نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهوری اسلامی ایران و معاون اول وی، فرمانده ارتش پاکستان هم دیدارهای جداگانه و خوبی با سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و نیز علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران انجام داد.
نواز شریف در دیدار روحانی همچنین لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و این رویداد بزرگ را حاصل سیاست های مدبرانه جمهوری اسلامی ایران دانست.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386