جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:21 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 4834

یکی از هدف های اصلی پویش این است که کاندیداهای را که از قبل در مسایل زیست محیطی و میرا ث فرهنگی فعالیتهای موثری داشته اند ویا در برنامه های آینده خود به این امر توجه ویژه ای خواهند داشت را شناسایی و معرفی نماید . 

 

در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی پویشی با عنوان پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی ایجاد شده است، در خصوص ماهیت و اهداف این پویش با احمد رحمانی مقدم از فعالین زیست محیطی استان و نماینده پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی در استان آذربایجان شرقی گفتگویی انجام داده ایم آنچه که در زیر می خوانید ماحصل این گفتگوست.

سوال:  اهداف پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی چیست ؟

یکی از هدف های اصلی پویش این است که کاندیداهای را که از قبل در مسایل زیست محیطی و میرا ث فرهنگی فعالیتهای موثری داشته اند ویا در برنامه های آینده خود به این امر توجه ویژه ای خواهند داشت را شناسایی و معرفی نماید .  

سوال: چرا فعالین محیط زیستی و میراث فرهنگی ، چنین حرکتی را آغاز کردند؟

 بحرانهای موچود در این حوزه ها در سالهای گذشته تا حد زیادی رو به افزایش بوده و متاسفانه هم در امر قانونگذاری و هم در امر نظارت بر اجرای قوانین کاستی هایی دیده میشود و فعالین زیست محیطی و میراث فرهنگی طی جلسات مختلفی که برگزار کردند  به این نتیجه رسیدند  برای پیگیری مسائل زیست محیطی و میراث فرهنگی از نمایندگان مجلس  نیاز به ایجاد پویش فراگیر پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی  در سطح کشور هستند تا با همکاری و تعامل در حل معضلات و بحرانهای هر دو حوزه قدمهای مثبتی بردارند .

سوال: آیا پویش از کاندیدای جناح خاصی حمایت میکند؟

خیر - با توجه به اینکه آثار مخرب زیست محیطی کلیه آحاد مردم را دربرمی گیرد وبه سلایق و اندیشه افراد کاری ندارد و وقتی هوای شهری آلوده است همه در معرض خطر خواهند بود و غنی و فقیر ، این جناح و آن جناح ندارد و معتقدیم این مبحث باید دغدغه تمام گروههای سیاسی و مردمی  باشد لذا ما سعی کردیم بحث پویش را فرا جناحی دنبال کنیم و افردی را که واقعا دغدغه زیست محیطی و میراث فرهنگی  دارند شناسایی و به مردم معرفی نماییم

سوال :این حرکت آیا مختص آذربایجان شرقی هست؟

 این پویش در سطح کشوری تشکیل شده است و در اکثر استانهای کشورنماینگان پویش فعال هستند و سعی شده در کلیه شهرستانهای استان هم نمایندگانی برای پویش داشته باشیم تا شناسایی و معرفی کاندیداها جامعیت داشته باشد .

سوال: آیا پویش فقط در این مقطع انتخابات مجلس  فعالیت میکند و یا برای بعد از انتخابات هم برنامه خواهد داشت؟

طبیعتا شناسایی و معرفی مرحله اول این پویش میباشد و ما بعد از انتخابات ، سعی خواهیم کرد ارتباط مستمر با نمایندگان مردم داشته باشیم تا مطالبات زیست محیطی و میراث فرهنگی را از نمایندان پیگیری نماییم و در بخش نظارتی نیز به عنوان چشم بینای نمایندگان در کشور بوده و یاری رسان آنها در امر نظارت بر اجرای قوانین باشیم 

سوال: آیا پویش لیست مورد حمایت خود را اعلام خواهد کرد؟

طبیعتا پویش لیست خود را در حوزه های انتخابیه استان در روزهای آینده معرفی خواهد کرد و این انتخاب نتیجه جلسات حضوری با کاندیداهای محترم در شهرهای مختلف میباشد و کاندیداهای که میثاق نامه پویش را امضا کرده اند بعد از بررسی و نظر خواهی از اعضای پویش در لیست قرار خواهند گرفت .

سوال : حرف آخر ؟

ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دوستان که در این مدت یاری رسان ما بودند از مردم تقاضا دارم ضمن شرکت در انتخابات سعی نمایند نمایندگان اصلح را شناسایی و به آنها رای دهند تا مجلس دهم مجلسی قوی و با اراده باشد و بتواند دولت را در حل مشکلات و بحرانهای مختلف از جمله اقتصادی ، سیاسی ، زیست محیطی یاری نمایند .

 

 

 

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386