سه شنبه, 30 دی 1399 ساعت 12:48 ب ظ - 01(Jan) 19 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 4834

یکی از هدف های اصلی پویش این است که کاندیداهای را که از قبل در مسایل زیست محیطی و میرا ث فرهنگی فعالیتهای موثری داشته اند ویا در برنامه های آینده خود به این امر توجه ویژه ای خواهند داشت را شناسایی و معرفی نماید . 

 

در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی پویشی با عنوان پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی ایجاد شده است، در خصوص ماهیت و اهداف این پویش با احمد رحمانی مقدم از فعالین زیست محیطی استان و نماینده پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی در استان آذربایجان شرقی گفتگویی انجام داده ایم آنچه که در زیر می خوانید ماحصل این گفتگوست.

سوال:  اهداف پویش پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی چیست ؟

یکی از هدف های اصلی پویش این است که کاندیداهای را که از قبل در مسایل زیست محیطی و میرا ث فرهنگی فعالیتهای موثری داشته اند ویا در برنامه های آینده خود به این امر توجه ویژه ای خواهند داشت را شناسایی و معرفی نماید .  

سوال: چرا فعالین محیط زیستی و میراث فرهنگی ، چنین حرکتی را آغاز کردند؟

 بحرانهای موچود در این حوزه ها در سالهای گذشته تا حد زیادی رو به افزایش بوده و متاسفانه هم در امر قانونگذاری و هم در امر نظارت بر اجرای قوانین کاستی هایی دیده میشود و فعالین زیست محیطی و میراث فرهنگی طی جلسات مختلفی که برگزار کردند  به این نتیجه رسیدند  برای پیگیری مسائل زیست محیطی و میراث فرهنگی از نمایندگان مجلس  نیاز به ایجاد پویش فراگیر پاسداری از محیط زیست و میراث فرهنگی  در سطح کشور هستند تا با همکاری و تعامل در حل معضلات و بحرانهای هر دو حوزه قدمهای مثبتی بردارند .

سوال: آیا پویش از کاندیدای جناح خاصی حمایت میکند؟

خیر - با توجه به اینکه آثار مخرب زیست محیطی کلیه آحاد مردم را دربرمی گیرد وبه سلایق و اندیشه افراد کاری ندارد و وقتی هوای شهری آلوده است همه در معرض خطر خواهند بود و غنی و فقیر ، این جناح و آن جناح ندارد و معتقدیم این مبحث باید دغدغه تمام گروههای سیاسی و مردمی  باشد لذا ما سعی کردیم بحث پویش را فرا جناحی دنبال کنیم و افردی را که واقعا دغدغه زیست محیطی و میراث فرهنگی  دارند شناسایی و به مردم معرفی نماییم

سوال :این حرکت آیا مختص آذربایجان شرقی هست؟

 این پویش در سطح کشوری تشکیل شده است و در اکثر استانهای کشورنماینگان پویش فعال هستند و سعی شده در کلیه شهرستانهای استان هم نمایندگانی برای پویش داشته باشیم تا شناسایی و معرفی کاندیداها جامعیت داشته باشد .

سوال: آیا پویش فقط در این مقطع انتخابات مجلس  فعالیت میکند و یا برای بعد از انتخابات هم برنامه خواهد داشت؟

طبیعتا شناسایی و معرفی مرحله اول این پویش میباشد و ما بعد از انتخابات ، سعی خواهیم کرد ارتباط مستمر با نمایندگان مردم داشته باشیم تا مطالبات زیست محیطی و میراث فرهنگی را از نمایندان پیگیری نماییم و در بخش نظارتی نیز به عنوان چشم بینای نمایندگان در کشور بوده و یاری رسان آنها در امر نظارت بر اجرای قوانین باشیم 

سوال: آیا پویش لیست مورد حمایت خود را اعلام خواهد کرد؟

طبیعتا پویش لیست خود را در حوزه های انتخابیه استان در روزهای آینده معرفی خواهد کرد و این انتخاب نتیجه جلسات حضوری با کاندیداهای محترم در شهرهای مختلف میباشد و کاندیداهای که میثاق نامه پویش را امضا کرده اند بعد از بررسی و نظر خواهی از اعضای پویش در لیست قرار خواهند گرفت .

سوال : حرف آخر ؟

ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دوستان که در این مدت یاری رسان ما بودند از مردم تقاضا دارم ضمن شرکت در انتخابات سعی نمایند نمایندگان اصلح را شناسایی و به آنها رای دهند تا مجلس دهم مجلسی قوی و با اراده باشد و بتواند دولت را در حل مشکلات و بحرانهای مختلف از جمله اقتصادی ، سیاسی ، زیست محیطی یاری نمایند .

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386