شنبه, 18 ارديبهشت 1400 ساعت 09:03 ب ظ - 05(May) 08 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 4957

 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح سه شنبه در سنگاپور، گفت: همه ما امروز در برابر یک آزمون بزرگ قرار داریم، آزمونی که شرایط آن مردم هستند.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، 'محمدجواد ظریف' رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در نشستی که با ایرانیان مقیم سنگاپور در هتل 'شانگری لا' سنگاپور برگزار شد، افزود: این شرایط ضرورت تلاش ما را برای از دست ندادن فرصت ها فراهم کرده است. شرایط تحریم نیز بیش از این که واقعیت عینی باشد، فضای روانی بود
وی ایرانیان خارج از کشور را همانند سایر هموطنان، 'بزرگ ترین سرمایه کشور' دانست و گفت: حضور جدی، پایمردی، هوشیاری، صبر و مقاومت ایرانی در برابر تمامی مشکلات زبانزد است. اگر این صبر نبود نمی توانستیم در جامعه جهانی سربلند بیرون بیاییم و بر حقوق خود ایستادگی کنیم و در عین حال بتوانیم تعامل کنیم.
وزیر امور خارجه گفت: شاید یکی از معدود زمان ها در تاریخ معاصر روابط بین الملل بود که توانستیم از یک معضل جهانی بدون جنگ و خونریزی با مذاکره موفق شویم و این اقدام مرهون الطاف و تلاش های مردم ایران است.
به گفته وی، ایران در این معضل توانست از 6 تحریم شورای امنیت رهایی یابد که مرهون الطاف مردم است.
ظریف گفت: هر زمان فرصت حضور با ایرانیان خارج از کشور فراهم می شود پی می برم که باید از این سرمایه و این امکان ویژه استفاده کرد. باید قدردان بود و از این رابطه دو جانبه بیشترین بهره را برد.
وی با اشاره به فعالیت های خوب دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، گفت: دانشجوی ایرانی در هر محفلی به عنوان دانشجوی برتر و متفکر شناخته می شود و این ها نشانه فرهنگ ایرانی و اسلامی هستند که باید از این ظرفیت بهره برد.
وی گفت: وقتی یک نخبه ایرانی در عرصه علمی، صنعتی، تجاری و کارآفرینی فعال است در محیط خود نمادی از پیشرفت، صداقت و ارتباط سازنده است و این افراد معرف فرهنگ ایرانی و اسلامی هستند.
رئیس دستگاه دیپلماسی در جمع ایرانیان سنگاپور تاکید کرد: باید از مشارکت ایرانیان خارج از کشور استقبال کنیم، چرا که بهترین پل گفت وگوی تمدن ها و معرف فرهنگ ایران هستند که به آن افتخار می کنیم.
وی در ادامه گفت: ما به عنوان دولت موظف هستیم شرایط را فراهم کنیم تا ایرانیان بتوانند همه زمینه های ایرانی بودن خود و معرفی فرهنگ ایرانی و اسلامی را داشته باشند.
ظریف درادامه به بهبود روابط اقتصادی ایران با سنگاپور اشاره کرد و گفت: هفته گذشته با حضور یک هیات اقتصادی سنگاپوری در تهران یادداشت های تفاهم بین دو کشور امضا شد و با امضای این یاداشت تفاهم ها در واقع زمینه همکارها فراهم شده است. این همکاری می تواند زمینه حضور پررنگ تر در سنگاپور باشد.
در ابتدای این نشست 'جواد انصاری' سفیر غیرمقیم ایران در سنگاپور نیز بر ضرورت گسترش همکاری ها با آسیا با توجه به قدمت روابط تاکید کرد و گفت: بازارهای شرق برای ایران نسبت به غرب مستعدتر است.
وی گفت: ایرانیان مقیم در سنگاپور نیز بدلیل شرایط حاکم در این کشور غربال شده هستند و در این کشور هر ایرانی به راحتی نمی تواند مقیم شود.
وی در مورد تعداد ایرانیان در سنگاپور نیز گفت که به دلیل نبود کنسولگری آمار دقیقی از ایرانیان مقیم وجود ندارد، اما نیمی از ایرانیان مقیم دانشجویان مقطع دکترا هستند که باید از این ظرفیت استفاده کرد.
در ادامه نشست دو نفر از ایرانیان مقیم سنگاپور به تشریح مسایل پرداختند و خواستار گشایش سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور و بهره مندی از ظرفیت های اقتصادی این دولت – شهر جنوب شرق آسیا شدند.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386