پنج شنبه, 07 اسفند 1399 ساعت 10:49 ق ظ - 02(Feb) 25 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 5068

 وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، تركیه و آذربایجان در بیانیه چهارمین اجلاس سه جانبه رامسر درخواست حل و فصل سریع مناقشه آذربایجان و ارمنستان از طرق مسالمت آمیز و بر اساس حقوق بین الملل را مورد تاكید قرار دادند.


به گزارش آی نیوز، در پایان چهارمین نشست اجلاس سه جانبه وزرای خارجه ایران، تركیه و آذربایجان كه بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در رامسر برگزار شد بیانیه پایانی نشست صادر شد.
در بیانیه پایانی نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ایرنا،تركیه و آذربایجان بر تقویت همكاری ها در چارچوب سازمان های منطقه ای از جمله سازمان همكاری اقتصادی اكو و سازمان همكاری اسلامی تاكید شد.
وزرای خارجه 3 كشور در این بیانیه به اهمیت بالای ارتقاء برادری و وحدت اسلامی و مواجهه با چالش های فراروی جهان اسلام و تمایل به همكاری موثرتر در زمینه تقویت رواداری، تفاهم و اخوت اسلامی اشاره كردند.
در این بیانیه بر تعهد عمیق سه كشور نسبت به تقویت همكاری ها در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و تجزیه طلبی تاكید شد و آمده است: پایبندی نسبت به تاسیس كمربند صلح، ثبات، امنیت، شكوفایی و همكاری منطقه ای بیشتر در همه زمینه ها حائز اهمیت است.
وزرای خارجه ایران، تركیه و آذربایجان در این بیانیه ضمن استقبال از برجام و درخواست از دیگر طرف های متعهد جهت اجرای واقعی و مسئولانه تعهدات خود، پیشنهاد ایران مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراط (مصوب سازمان ملل) را مورد حمایت قرار داده و خواستار عملیاتی كردن مفاد آن شدند.
در ادامه این بیانیه بر سرزنش عدم تحمل و تبعیض بر اساس جنسیت، رنگ، دین، اعتقاد و قومیت و ضرورت برقراری گفت و گو میان فرهنگ ها و تمدن ها و اعلام پایبندی خود نسبت به ابتكار ائتلاف تمدن ها و اهمیت اجلاس قریب الوقوع مجمع جهانی ائتلاف تمدن ها در باكو تاكید شد.
این بیانیه می افزاید: توافق در خصوص تشكیل كمیته راهبری به ریاست معاونین سیاسی وزرای امور خارجه جهت پی گیری برنامه اقدام مشترك مصوب شكل بگیرد.
اجلاس سه جانبه وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، تركیه و آذربایجان روز گذشته در رامسر آغاز و امروز به كار خود پایان داد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386