یکشنبه, 10 اسفند 1399 ساعت 07:31 ق ظ - 02(Feb) 28 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 5087

 وزیر امورخارجه گفت: دولت آمریكا به خوبی می داند بحث دفاعی موضوع مذاكره و معامله نیست و برجامی برای مسائل دفاعی در كار نیست.

 

محمد جواد ظریف روز یكشنبه در نشست خبری مشترك با مارینا كالجوراند وزیرخارجه استونی در واكنش اظهارات مقامات آمریكایی و وزیرخارجه این كشور درخصوص توانمندی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اظهارات ایشان در حدی بی اساس بوده كه وزارت خارجه آمریكا هم را آن تكذیب و ادعا كرد چنین اظهاراتی صورت نگرفته است.
ظریف گفت: هم آقای كری و هم وزارت خارجه آمریكا می دانند كه بحث موشكی و توانمدی دفاعی جمهوری اسلامی ایران موضوع مذاكره نیست.
وی اضافه كرد: اگر دولت آمریكا در مورد مباحث دفاعی جدی است باید فروش سلاح هایی كه هر روز مردم بی گناه یمن را به خاك و خون می كشد كاهش دهد و باید متوقف كند سلاح هایی را كه با اعلام رسمی رژیم صهیونیستی برای حمله به غیرنظامیان به كار می رود.
رییس دستگاه دیپلماسی تصریح كرد: دولت آمریكا به خوبی می داند كه بحث دفاعی موضوع مذاكره و معامله نیست و برجامی برای مسائل دفاعی در كار نیست اتفاقا مسائل دفاعی به صراحت از برجام كنار گذاشته شده است و وزارت خارجه آمریكا هم بارها این موضوع را اعلام كرده است.
وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر دیگر وزیر خارجه آمریكا در خصوص حمایت از تروریسم اظهار داشت: این اظهارات آنقدر بی اساس است كه مورد توجه هیچكس در دنیا قرار نمی گیرد.
ظریف گفت: خطر تروریسم و افراظ گرایی كه به عنوان خطر اصلی منطقه را تهدید می كند، زاییده حضور و اشغال توسط ایالات متحده آمریكا است و این خطری است كه قبل از حمله به عراق ما آن را پیش بینی كردیم و رسما اعلام كردیم كه اشغال سرزمین عراق باعث افراط گرایی و تروریسم در منطقه خواهد شد.
وزیر امور خارجه گفت: متاسفانه مردم عراق و سوریه و جهان آثار شوم سیاست تهاجمی و خطرناك ایالات متحده در دوران ریاست آقای بوش را مشاهده می كنند.امروز هم خطر داعش و افراط گرایی متاسفانه توسط برخی كه به منافع كوتاه مدت نگاه می كنند و از جهتی نگران امنیت دراز مدت خود نیستن دامن زده می شود.
رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: امروز باید آقای كری از متحدین خود سوال كند كه اسلحه داعش از كجا تامین می شود؟ نفت داعش را چه كسی می خرد؟ باید از متحدین خود سوال كنند كه آثار عتقیه سوریه و عراق را كه داعش می دزد در كجا به فروش می رسد؟. اینها سوالاتی است كه باید پاسخ داده شود.
ظریف ادامه داد: به جای اینكه اتهامات بی اساس و نخ نما علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح كنند نیاز است كه به طور جدی تری به مسائل منطقه نگاه كنند و بیش از این خود و دنیا را گرفتار سیاست ها و برنامه ریزی های غلط و خطرناك نكنند.

منبع:ایرنا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386