سه شنبه, 11 آذر 1399 ساعت 09:43 ب ظ - 12(Dec) 01 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 5227

پارک گئون هایه رئیس جمهور کره جنوبی روز یکشنبه در سفری مهم و تاریخی با هدف بهبود روابط سیاسی و اقتصادی با ایران، روانه تهران شد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گلوبال پست در گزارشی به قلم کیم کوآنگ تائه آمده است: پارک گئون هایه رئیس جمهور کره جنوبی روز یکشنبه در سفری مهم و تاریخی با هدف بهبود روابط سیاسی و اقتصادی با ایران، روانه تهران شد.
پارک قرار است روز دوشنبه در تهران با حسن روحانی همتای ایرانی اش دیدار کند. این نخستین دیدارروسای جمهور ایران و کره جنوبی از زمان برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور در سال هزار و نهصد و شصت و دو محسوب می شود.
این دیدار در حالی برگزار می شود که جمهوری اسلامی در پی برداشته شدن تحریم های بین المللی در اوایل امسال، به عنوان یک بازار امیدوارکننده ظهور کرده است.
کیم کیو هیون مشاور ارشد رئیس جمهور کره جنوبی در امور خارجی اعلام کرد:‌ «ما انتظار داریم این سفر زمینه را برای بهبود روابط دو جانبه فراهم کند، روابطی که به سبب اعمال تحریم های بین المللی با افت همراه شده بود.»
پیش بینی می شود پارک و روحانی درباره اوضاع در شبه جزیره کره و همچنین اوضاع در منطقه خاورمیانه [غرب آسیا] با یکدیگر گفتگو کنند.
کره جنوبی امیدوار است کره شمالی نیز از الگوی ایران در محدود کردن فعالیت های هسته ای اش دنباله روی کند و به جامعه بین المللی بپیوندد.
کره جنوبی همچنین در پی گسترش روابط اقتصادی دو جانبه خود با ایران در زمینه بهداشتی، فرهنگی و فن آوری های ارتباطاتی و مخابراتی است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386