یکشنبه, 10 اسفند 1399 ساعت 07:21 ق ظ - 02(Feb) 28 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 5258

احمد خاتمی: در خندوانه چند خانم می خندند تا مردها را بخندانندامام جمعه موقت تهران گفت: انتخابات 7 اسفند 94 به حق انتخابات بسیار خوبی در کل کشور بود، به گونه ای که مشارکت 60 درصدی مردم را داشتیم و این عدد در دنیا کم نظیر است.به گزارش عصر ایران به نقل از ایسنا آیت الله"سیداحمد خاتمی" روز سه شنبه 13 اردیبهشت ماه در گردهمایی بسیجیان کرمان در حسینیه ثارالله این شهر با اشاره به اینکه نخستین بار بعد از انتخابات است که در خدمت بسیجیان هستم، اظهار کرد: انتخابات 7 اسفندماه سال 94 ، به حق انتخابات بسیار خوبی در کل کشور بود، به گونه ای که مشارکت 60 درصدی مردم را داشتیم و این عدد در دنیا کم نظیر است.

وی که نماینده کرمان در مجلس خبرگان نیز هست افزود: در کشورهای اروپایی حداقل حضور 20 تا 30 درصد و حداکثر آن حدود 50 درصدی در انتخابات است اما در انتخابات اخیر جمهوری اسلامی شاهد حضور 60 درصدی واجدین شرایط بودیم.

انتخابات امتحان بصیرت است

خاتمی با اشاره به اینکه انتخابات امتحان بصیرت است، تصریح کرد: این دوره سوم است که بنده به عنوان نماینده شما مردم شریف کرمان در مجلس خبرگان رهبری انتخاب شده اما هیچ دوره ای به اندازه این دوره انتخابات، تخریب وجود نداشت، اما بنا ندارم تلخی های دوران انتخابات را به رخ بکشم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تبلیغاتی که بر ضد وی در دوران انتخابات شده بود، اظهار کرد: آمریکا و رسانه های غربی هر شب اعلام می کردند که به «خاتمی» رای ندهید، همچنین همفکران داخلی نیز در شبکه های مجازی این چنین می کردند اما رای شما مردم، مشت محکمی به دهان یاوه گویی آنها بود و نشان دهنده بصیرت شما مرم غیور کرمان بود و شما آمریکا و انگلیس را افسرده کردید، همچنین همفکران آنها را نیز افسرده ساختید.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آمار بسیجیان کشور تصریح کرد: در کشور از هر 4 نفر یک نفر بسیجی می باشد اما در کرمان از هر 3 نفر یک بسیجی است و این انتخابات نتیجه خروجی تفکر بسیجی بود. این آغاز راه بود و شما خوبان نشان دادید همچنان قهرمانانه در دفاع از ولایت ایستاده اید.

وی در ادامه با اشاره به شهادت امام کاظم (ع) و زندان هایی ایشان، اذعان کرد: شهادت درس مقاومت است و باید توجه داشته باشد که امام کاظم (ع) در دوران زندانی خود، خم به ابرو نیاورد و اکنون شرایط ما این چنین است و دقیقا همان اهدافی که هارون در سخت گیری به امام کاظم(ع) داشت، همان سخت گیری ها آمریکا اکنون نسبت به ما دارد.

ریل انقلاب، ریل نفرت از آمریکاست

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه، این هارون نارشید اکنون آمریکا، دولت نوکر آمریکا، عربستان و بحرین است، ادامه داد: آنچه امروز از امام کاظم(ع) می آموزیم، مساله مقاومت در برابر حق است و همه باید بدانند که ریل انقلاب، ریل نفرت از آمریکاست اما امروز کسانی در فکر تغییر این ریل هستند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان با بیان اینکه، مقام معظم رهبری بعد از امام راحل این ریل را ادامه دادند و اکنون برخی ها در صدد تغییر این ریل می باشند و در این زمانه هوشیاری مردم و بسیجیان را طلب می کند، افزود: نخستین ریل انقلاب؛ خدا، معنویت و عشق به خدا بود و نسل اول انقلاب به یاد دارند که انقلاب از کجا شروع شد، جزء اینکه مساجد، اوج انقلاب ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر بود.

وی اضافه کرد: عشق به خدا مردم را به صحنه کشاند و 37 سال است که مردم در این مسیر گام برداشته اند و این ریل است که انقلاب را نگه می دارد و حکومت ماموریت نگهداشتن و تقویت ریل معنویت را دارد.

خاتمی با اشاره به اینکه دشمن با کمک فضای مجازی درصدد تغییر این ریل می باشند، ادامه داد: حتی از طریق موبایل می خواهند سبک زندگی مردم را تغییر دهند. خانواده ها بدانند که آمریکا از طریق فضای مجازی یک جنگ نرم تمام عیار را راه انداخته است.

 اقامت مشترک دختر و پسر در یک خوابگاه

وی با بیان آنکه، دشمنان به دنبال تغییر فرهنگ عمومی خانواده هستند، اظهار کرد: در این تغییر ریل، اختلاف محرم و نامحرم عادی می شود این در حالی است که طبق اعتقادات ما نباید دختر و پسر جوان نامحرم با یکدیگر در ارتباط باشند اما متاسفانه امروز شاهد هستیم در یکی از دانشگاه ها، در خوابگاه دختران، پسر زندگی می کند و وقتی از رییس دانشگاه توضیح خواستیم می گوید بایستی پسر و دختر راه تعامل و تفاهم را یاد بگیرند.!!

خندوانه

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان با اشاره به آنکه، تغییر ریل اختلاف محرم و نامحرم، یک ضد ارزش می باشد، اظهار کرد: متاسفانه بدحجابی دیگر در جامعه عادی شده است. صدا و سیما، دانشگاه است؛ به گونه ای که می توانند به مجری و بازیگر بگویند که این سیمای جمهوری است و پوشش خود را درست کنید.

وی با اشاره به برنامه خندوانه ، گفت: چند خانم در برنامه خندوانه قهقه می خندیدند تا مردها را بخندانند، به چه قیمتی می خواهیم شادی باشد؟ به قیمت شکستن حریم ها؛ خنداندن مردم کار پسندیده ای است، اما نه با شکستن حریم‌ها.

شاد نگه داشتن مردم نباید خلاف روش‌های دینی ما باشد

خاتمی با بیان اینکه اگر این ریل تغییر کند از انقلاب چیزی نخواهد ماند، افزود: وقتی حساسیت دینی کاسته شود، نتیجه آن تغییر ریل انقلاب به صورت آهسته خواهد بود. هرگز نمی گویم که مسئولین صدا و سیما در قصد تغییر ریل می باشند اما معتقدم شاد نگه داشتن مردم نباید خلاف روش‌های دینی ما باشد.

وی با بیان اینکه، عرصه حاکمیت ولی فقیه دومین ریل انقلاب می باشد، تصریح کرد: در چندین اصل قانون اساسی، مساله ولایت فقیه به عنوان ستون انقلاب اسلامی بیان شده است و اگر روزی این ریل برود، نظام ما، نظام طاغوتی خواهد شد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان با اشاره به اوایل انقلاب که رادیو بی بی سی، رهبر سازی می کرد، اظهار کرد: به گونه ای که شیوه مقابله با ولایت در آن زمان رهبر سازی مصنوعی بود اما اکنون رنگ باخته است.

تنها کسی که می تواند کشور را جمع و جور کند، مقام معظم رهبری است

وی عنوان کرد: تنها کسی که می تواند کشور را جمع و جور کند، مقام معظم رهبری می باشد و این حقیقتی است که همه به آن اذعان دارند و همه می دانیم که اگر رهبر نباشد مشکلات ما بیش از بغداد، سوریه و لبنان خواهد شد.

خاتمی اذعان کرد: در زمان گذشته، منافقین و نهضت آزادی ها بر علیه رژیم شاه اقدامات زیادی انجام دادند و به زندان رفتند اما شاه سرنگون نشد. اما زمانی که یک مرجع و ولی فقیه همچون امام راحل آمدند این قطرات را جمع و به دریا و سیل تبدیل نمودند، به گونه ای که این سیل کاخ 2500 ساله را از بین برد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در جنگ جهانی دوم قحطی غوغا می کرد، به گونه ای که نان آلوده به خاکستر به خورد مردم می دادند اما در 8 سال جنگ تحمیلی حتی یک روز هم کشور رنگ قحطی و بحران را ندید و این عین ولایت فقیه است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه، نباید ریل ولایت فقیه تغییر پیدا کند، گفت: همه بدانند کسانیکه شعار ولایت فقیه می دهند اما عملکرد آنها طبق ولایت فقیه نباشد، از چشم مردم خواهند افتاد.

«لا اله الا الله»، همان مرگ بر آمریکاست

وی با اشاره به نفرت از استکبار و آمریکا، ریل سوم انقلاب است، تصریح کرد: نفرت از استکبار ریلی است که قرآن بر سر راه ما قرار داده است، به گونه ای که «لا اله الا الله»، همان مرگ بر آمریکاست و این ریل را امام راحل بنا نموده است.

خاتمی ادامه داد: برخی اذعان می کنند، اواخر عمر امام راحل، نامه‌ای به ایشان نوشتم که مشکل آمریکا را حل کنید، نامه شما محال است که به امام نرسیده باشد، اما امام جواب شما را دادند یا خیر؟ مطمئنا امام جواب آن نامه را نداده اند، اگر امام جواب نامه را داده بودند، قطعا در صدر لیست سایت های شما قرار می گرفت و معنایش این است که امام با بغض از آمریکا، از دنیا رفت.
 
وی با اشاره به اینکه چه زمانی شعار مرگ بر آمریکا شروع شد، اظهار کرد:  زمانی امام فرمودند« آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، اما بعضی‌ها در هفته قبل اعلام کردند که باید از مردم بخواهیم دیگر شعار «مرگ بر آمریکا» سر ندهند. اما من از آنها می‌پرسم که آیا شیطنت آمریکا کم شده که شما چنین تقاضایی دارید.

شیطنت آمریکا امروز 37 برابر گذشته شده است

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شیطنت آمریکا امروز 37 برابر گذشته شده است اظهار کرد: سوریه را چه کسی به این روز انداخته به طوریکه 10 میلیون آواره تا کنون دارد؟. کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به تکفیری‌ها، ایجاد داعش آدم کش از چه کسانی بوجود آورده اند؟ کلینتن می گوید دولت آمریکا بوجود آورده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری تبیین کرد: در کدام جنایت دنیا، پای آمریکا وسط نبوده است؟ آن وقت افرادی بی‌صبرانه در انتظار این هستند که شعار «مرگ بر آمریکا» برداشته شود و جالب‌تر این است که این افراد، به آنهایی که محکم و استوار می‌گویند باید در برابر آمریکا ایستاد، افراطی و تندرو لقب می‌دهند.

آمریکا همان معاویه و هارون دیروز است

خاتمی با اعلام اینکه، کاهش نفرت از آمریکا، اولین راه نفوذ ماست، گفت: ریل انقلاب، ریل نفرت از آمریکاست، زیرا آمریکا همان معاویه و هارون دیروز است.

وی با بیان اینکه چهارمین ریل انقلاب، اعتماد به نفس ملی؛ یعنی «ما می‌توانیم» است، اظهار کرد: امام با همین اعتماد به نفس ملی، حکومت سلطنتی که دنیا از آن حمایت می‌کرد را سرنگون کرد اما افرادی در صدد شکستن این ریل هستند و آمریکا با خوی استبکابری خود، بیان می کند، شما حرف ما را بپذیرید.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: قبل از انقلاب نهضت آزادی اعلام می کرد که با شعار « مرگ بر شاه»، شاه سرنگون نمی شود، به طوریکه بازرگان در پاریس، پیش امام راحل رفت و گفت«شاه به این راحتی سرنگون نمی گردد و باید از طریق پارلمان به مرور شاه را تضعیف و در نهایت سرنگون نمایم.»

امام جمعه موقت کرمان افزود: امام در جواب بازرگان فرمودند،« نه شما بروید و همراه با مردم شعار «مرگ بر شاه» سر دهید.». امروز نیز برخی اذعان می کنند که مگر می توان با آمریکا مقابله کرد و باید با آنها مذاکره کنیم. کسانیکه که در صدد تغییر ریل انقلاب هستند، دنبال مذاکره هستند، اما بدانند تا آمریکا آدم نشده این آرزو را به گور خواهند برد.

شعار «مرگ بر آمریکا»، آمریکا را در دنیا بی حیثیت می‌کند

خاتمی ادامه داد: همان گونه که دیروز «ما می‌توانیم»، جواب داد و «مرگ بر شاه»،  شمحقق شد، شعار «مرگ بر آمریکا»، نیز آمریکا را در دنیا بی حیثیت می‌کند. به طوریکه هر جا اوباما پا می‌گذارد، تظاهرات میلیونی بر علیه او به راه می‌افتد و تا زمانی که آمریکا آدم نشود، این ریل تغییر نخواهد کرد.

 وی افزود: با الگو قرار دادن مقاومت امام کاظم(ع)، ما می توانیم، صبر و تقوا داشته باشیم، کبر و مکر آنها به خودشان باز می‌گردد، اما اگر خسته شوید، ریل انقلاب عوض می‌شود. ریل نفرت از آمریکا تا آمریکا آدم نشود، تغییر نمی‌کند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ریل بصیرت، به عنوان ریل پنجم انقلاب ، عنوان کرد: در 37 سال انقلاب این ریل باشکوه به راه خود ادامه داده است.

وی با بیان اینکه، ریل بصیرت، انقلاب را نگه داشته و نگه می دارد، تصریح کرد: ‌آمریکا بنا ندارد، دست از دشمنی های خود بردارد و قصه 2 میلیارد دلار راهزنی آنان هم اکنون در چشم جهانیان است و این نشانه همان فرموده رهبر است که می فرمایند، «آمریکا قابل اعتماد نیست».

خاتمی با اشاره به ادعا آمریکا مبنی بر اینکه این غرامت کشته شدن تفنگداران او در لبنان می باشد، اظهار کرد: بصیرت هیچ راهی برای زیاده خواهی آمریکا نیست،
بصیرت به ما می‌گوید، راهی غیر از مقاومت در برابر زیاده گویی آمریکا برای ملت ایران باقی نمانده است و این راه جواب داده و جواب نیز خواهد داد.

وی اظهار کرد: چه کسی باور می‌کرد، روزی حکومت 70 ساله کمونیستی شوروی سرنگون شود،اما این اتفاق افتاد. راه ما مقاومت در برابر سلطه استکبار است. درس امروز ما از مکتب امام قهرمان شهیدمان درس مقاومت در مقابل زور ، استکبار است که مردم در آن سربلند هستند، رزمندگان، شهدا، جانبازان، بسیجیان سند آن می باشند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطر نشان کرد: ما تا آخرین نفر، تا آخرین نفس، تا آخرین قطره خون خود؛ حامی ولایت فقیه خواهیم ماند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386